Broker Roku 2019 dla Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego

Broker Roku, najważniejsza nagroda GPW, po raz trzeci z rzędu trafiła do Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. BM zdobyło także nagrody za najwyższy udział w obrotach obligacjami na rynku Catalyst, oraz największą liczbę abonentów danych giełdowych czasu rzeczywistego.
około min czytania

W giełdowym podsumowaniu ubiegłego roku, Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zostało uhonorowane trzema statuetkami. Nagrodę główną, Brokera Roku 2019, Biuro otrzymało za najwyższą wartość obrotu w transakcjach sesyjnych i pakietowych na akcjach z Głównego Rynku oraz NewConnect, obligacjach skarbowych i nieskarbowych z rynku regulowanego oraz ASO GPW i BondSpot, a także za wspomaganie płynności na największej liczbie klas aktywów notowanych na GPW.

Wyróżnienia od Giełdy Papierów Wartościowych w trzech kategoriach, w tym najważniejszej Brokera Roku, to dowód na to, że systematyczna praca zespołu Biura której towarzyszy wysoka jakość usług i oferty przynosi oczekiwane efekty. Ostatnie lata pokazały, że Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego wręcz zdominowało rankingi GPW podsumowujące wydarzenia roku. Nasza pozycja to zasługa wszystkich pracowników Biura, którzy skutecznie walczą o rynek, wierząc, że największym kapitałem jest zaufanie inwestorów – podkreślił Grzegorz Zawada, dyrektor Pionu Inwestycji i Bankowości Prywatnej

Komentarz Grzegorza Zawady (wideo) – kliknij tutaj

W ostatnich latach BM PKO Banku Polskiego umocniło pozycję rynkową we wszystkich obszarach działalności. Oprócz szerokiej oferty, umożliwiającej inwestowanie na globalnych rynkach, proponuje klientom największą sieć sprzedaży usług maklerskich. W 2019 roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego otrzymało szereg nagród, m.in. zwyciężyło w jubileuszowym konkursie "Byki i Niedźwiedzie" organizowanym przez „Gazetę Giełdy Parkiet” zdobywając tytuł Najlepszego Biura Maklerskiego. Ponadto, w ubiegłorocznym Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów po raz kolejny uzyskało najwyższe noty we wszystkich dziewięciu kategoriach, które oceniali w ankietach inwestorzy indywidualni. Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego dysponuje najlepszym zespołem analitycznym. Zespół analityków Biura Maklerskiego PKO trzeci rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych zespołów analitycznych opublikowanym przez „Parkiet”.

Więcej informacji na temat oferty Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie www.bm.pkobp.pl oraz w Punktach Obsługi Klienta.