Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła konwój ze środkami sanitarnymi

Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych konwój ze środkami sanitarnymi, który dziś wyruszył na Ukrainę. Pomoc trafi do potrzebujących w ramach realizowanego przez MSZ programu „Wsparcie na rzecz walki z Sars-Cov-2”.
Odprawienie konwoju ze środkami medycznymi i sanitarnymi na Ukrainę oraz do Mołdawii. Organizowany przez MSZ transport z pomocą humanitarną na Ukrainę wsparła Fundacja PKO Banku Polskiego. Na zdjęciu od lewej: Przedstawiciel ambasady Mołdawii, Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego, Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce.
około min czytania

Pomoc otrzymają placówki oraz służby odpowiedzialne za zwalczanie koronawirusa na Ukrainie. Konwój humanitarny MSZ wyruszył z Warszawy 24 czerwca br. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała: 1 tys. kompletów kombinezonów wraz z ochraniaczami na obuwie, 2 tys. przyłbic – masek ochronnych safecover, 50 tys. rękawic ochronnych oraz 4,5 tys. l płynu do dezynfekcji. W akcję zaangażował się także KredoBank – największy bank uniwersalny Ukrainy Zachodniej, należący do Grupy PKO Banku Polskiego.

Fundacja PKO Banku Polskiego od początku pandemii wspiera potrzebujących i włącza się w wiele akcji charytatywnych, których celem jest wsparcie bezpieczeństwa zdrowotnego i zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19. W Polsce, dzięki bankowym wolontariuszom, nasza pomoc dociera tam, gdzie jest potrzebna. Teraz swoje wsparcie kierujemy na Ukrainę – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

W sumie, na walkę z Covid-19 spółki Grupy PKO Banku Polskiego przekazały blisko 23 mln zł, m.in. na darowizny dla szpitali, zakup testów na obecność wirusa Sars-Cov-2 czy środków ochrony. Przekazały też auta na potrzeby placówek medycznych oraz służb sanitarnych i wojskowych. Bankowi wolontariusze aktywnie wspierają lokalne społeczności w całym kraju, w tym medyków oraz podopiecznych DPS-ów i domów dziecka.

Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków na walkę z koronawirusem. Każdy może do niej dołączyć, dokonując wpłat w aplikacji mobilnej IKO – walka z Covid19 lub na konto Fundacji PKO Banku Polskiego 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem przelewu: walka z Covid19.

Organizowana przez MSZ pomoc humanitarna na rzecz walki z Covid-19 dotarła już do kilku krajów, m.in. Armenii i Gruzji oraz Białorusi. Wraz z transportem środków medycznych i sanitarnych na Ukrainę wyruszył dziś także konwój pomocy sanitarnej do Mołdawii.