Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Bankowym Menedżerem

Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, Zbigniew Jagiełło po raz kolejny zwyciężył w konkursie Bankowy Menedżer. Za wyniki, skalę działania, rozwój kanałów obsługi bank został nagrodzony w konkursie Najlepszy Bank 2020. Z kolei w konkursie technologicznym Lider 2019 zwyciężył w kategorii bankowość.
około min czytania

Zbigniew Jagiełło, już po raz czwarty zwyciężył w konkursie Bankowy Menedżer. Jury doceniło prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego m.in. za skuteczność w zarządzaniu, wyniki banku, wizję i rozmach działania. Nagrodę w jego imieniu odebrał wiceprezes Rafał Antczak. Pod kierownictwem Zbigniewa Jagiełły PKO Bank Polski umacnia się jako lider polskiej bankowości. Rozwija skalę działalności, osiąga najwyższe udziały we wszystkich ważnych segmentach rynku, utrzymuje silną pozycję kapitałową i płynnościową, co zwiększa jego odporność na trudniejsze warunki gospodarcze. Wdraża kolejne innowacyjne projekty, kontynuuje cyfrową transformację i wspiera branże przyszłości. 

W warunkach związanych z epidemią, grupa kapitałowa banku skupiła się na zachowaniu ciągłości działania oraz zapewnieniu bezpieczeństwa swoim klientom i pracownikom. Wysoki poziom cyfryzacji spółki pozwolił na zdalną obsługę klientów oraz szybkie przeniesienie nowych procesów do kanałów cyfrowych, bank aktywnie zachęcał klientów do zdalnego korzystania ze swoich usług, a jednocześnie zachował dostępność do swoich placówek.

Dynamika wzrostu, struktura portfela, efektywność, ale też ułatwienia dla klientów w czasie epidemii COVID-19 wpłynęły na przyznanie PKO Bankowi Polskiemu nagrody w kategorii duży bank komercyjny, w konkursie Najlepszy Bank 2020.

Z kolei w konkursie technologicznym Lider 2019 PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii bankowość. Jury doceniło kompleksowy, cyfrowy, ekosystem usług dodanych dla przedsiębiorców z sektora MSP, zintegrowany z ofertą usług bankowych.

W konkursach „Gazety Bankowej” doceniona została również stworzona przez PKO Finat aplikacja iPPK do obsługi programu PPK - wyróżniona nagrodą Hit Roku 2020 w kategorii ubezpieczenia i inne instytucje finansowe. Zajęła też II miejsce w konkursie Lider 2019.

Już po raz 28. „Gazeta Bankowa” nagrodziła najlepsze banki komercyjne i spółdzielcze oraz po raz 18. firmy, które dokonały najciekawszych wdrożeń technologicznych. Tegorocznej inicjatywie „Gazety Bankowej”, patronowały m.in. Ministerstwa Cyfryzacji, Rozwoju, Infrastruktury. Od lat PKO Bank Polski jest doceniany zarówno w konkursie Najlepszy Bank, jak i Lider.