Festiwalowe święto pracy – Jobicon

Kolejna edycja Festiwalu Pracy Jobicon pod hasłem „Sięgnij Szczytu Razem z Nami” dobiegła końca. 20 i 21 października tysiące osób rozmawiało online o swojej karierze z potencjalnymi pracodawcami. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć PKO Banku Polskiego, który przygotował kilka atrakcji.
około min czytania

Festiwal Pracy Jobicon to wirtualna przestrzeń do rozmowy między kandydatami i pracodawcami oraz okazja do rozwoju poprzez udział w warsztatach i prelekcjach.

Wydarzenie jest bezpłatne, a w trakcie Festiwalu ma miejsce wiele aktywności:

  • wirtualne e-stoiska poszczególnych pracodawców, gdzie można znaleźć oferty pracy i porozmawiać indywidualnie z rekruterami, 
  • warsztaty poświęcone rozwojowi i budowaniu ścieżki zawodowej,
  • prelekcje, które prowadzą przedstawiciele firm, mediów i świata rozrywki. 

W tym sezonie, na bankowym e-stoisku na wszystkich kandydatów czekało wiele atrakcji, w których udział wzięło prawie 150 osób. Można było umówić się na rozmowę i doradztwo rekrutacyjne z Małgorzatą Maliszewską lub Anną Szramowską - Roeding, przejrzeć dostępne oferty staży, m.in. z obszaru Data Science i IT, ale też dowiedzieć się, kogo szukamy do pracy z różnych lokalizacji w Polsce.

Ponadto odwiedzający mogli zapisać się na 3 webinary, przygotowane przez zespół Formacji Doświadczeń Pracownika. Spotkania dotyczyły kompetencji przyszłości prowadzone przez Dorotę Mazur i Małgorzatę Barszcz - Chlebińską, programu stażowego, o którym opowiadały – Marta Ochman i Paulina Czerwińska oraz przedstawienia banku, jako pracodawcy, o czym mówili Marta Kwiecień i Dawid Pawłowski.

Festiwal Pracy Jobicon to nasz obowiązkowy przystanek w czasie eventowego turnee. Brakuje nam bezpośredniego kontaktu z odwiedzającymi targi, jak to odbywało się przed pandemią. Na szczęście dobrze radzimy sobie także w formule zdalnej. Cieszy nas zainteresowanie naszym stoiskiem. To były bardzo wartościowe rozmowy na temat ścieżek kariery i o możliwościach, jakie oferuje bank. Mamy nadzieję, że wiele z tych osób zdecyduje się aplikować i spotkamy się na pokładzie, by wspólnie budować PKO Bank Polski – mówi Marta Kwiecień z Formacji Doświadczeń Pracownika.

Czas targowy w pełni, przed nami jeszcze kilka ważnych wydarzeń. Zapraszamy do udziału i odwiedzania stoiska PKO Banku Polskiego w kolejnych wydarzeniach, m.in. już 27 i 28 października podczas Absolvent Talent Days Online.

Więcej informacji o wydarzeniach, w trakcie których możemy się spotkać oraz aktualne oferty pracy i staży znajdziecie na www.pkobp.pl/kariera.