Nowy Oddział 1 w Łodzi – połączenie innowacyjności z tradycją

W połowie grudnia 2020 r. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Łodzi zaczął działać w nowej siedzibie. Jest nowoczesny, a jednocześnie nawiązuje do ponad 80-letniej tradycji oddziału.
około min czytania

Postępująca digitalizacja PKO Banku Polskiego i zmieniające się potrzeby klientów to nie tylko rozwój usług takich jak serwis internetowy iPKO czy aplikacja IKO. To również nowe oddziały projektowane tak, aby z jednej strony wpisywały się w przestrzeń miast, a z drugiej pozwalały w przyjaznej atmosferze realizować wszystkie zadania placówek bankowych.

Dowodem jest m.in. Oddział 1 w Łodzi, który przez ponad 80 lat działał pod adresem Al. Kościuszki 15, a od połowy grudnia funkcjonuje w ramach kompleksu Hi Piotrkowska – najmodniejszej obecnie i najnowocześniejszej lokalizacji w mieście.

Najciekawsze miejsca starej siedziby Oddziału 1 w Łodzi zostały sfotografowane i przeniesione na fototapety. Teraz zdobią wnętrza nowej placówki. W galerii pokazujemy wspaniałe efekty tego pomysłu.

Jak klienci zareagowali na rewolucyjną zmianę? – Odbiór nowej siedziby jest pozytywny. Szczególnie osoby młode i w średnim wieku komplementują zmianę, zarówno pod względem lokalizacji, jak również wystroju. Co ciekawe, reakcja zależna od wieku, a tym samym od okresu korzystania z naszych usług w „starej” lokalizacji – im dłużej klienci odwiedzali oddział pod adresem Al. Kościuszki 15, tym większym darzą go sentymentem i zapewne będą potrzebowali więcej czasu, aby oswoić się z nowym miejscem, inną architekturą i po prostu przyzwyczaić się do placówki. Nic dziwnego, oddział w „starej lokalizacji” funkcjonował przeszło 80 lat – wyjaśnia Krzysztof Garbacz, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Łodzi.

Nowy oddział wygląda imponująco – podkreśla Magdalena Soj-Domagała, dyrektor Oddziału 1. – Jest nowoczesny, a jednocześnie przyjazny i dość „przytulny”, jak na siedzibę instytucji użyteczności publicznej.

Na szczególną uwagę zasługują ogromne fototapety przedstawiające najciekawsze miejsca zabytkowej siedziby. W sali głównej i we wszystkich pokojach spotkań znajdują się wielkoformatowe wydruki przedstawiające dawne wyposażenie, stolarkę i meble. Dzięki temu na pewno placówka stała się unikatową w skali kraju, zyskała swój specyficzny charakter i połączyła tradycję z nowoczesnością.

Klienci mogą korzystać z nowoczesnych urządzeń samoobsługowych wspierających tradycyjny sposób obsługi, ale również liczyć na doświadczoną, zaangażowaną i chętną do pomocy kadrę pracowników, których w dużej części znają z poprzedniej siedziby.

W nowym oddziale nie brakuje również podjazdu dla osób niepełnosprawnych i miejsc siedzących do obsługi klientów transakcyjnych oraz wygodnych poczekalni. Dyskretną obsługę klientów biznesowych zapewniają oddzielne pokoje.

Oddział znajduje się w ścisłym centrum miasta, praktycznie przy skrzyżowaniu największych i najbardziej rozpoznawalnych ulic, na wprost wielofunkcyjnego przystanku komunikacji miejskiej tzw. „przesiadkowa”, zwanego przez Łodzian „stajnią jednorożców”. Można więc śmiało powiedzieć, że lokalizacja jest jeszcze lepsza niż poprzednia.