PKO Bank Polski zaprasza na Dzień Kariery Kobiety w IT

Druga edycja „Dnia Kariery Kobiety w IT” odbędzie się już 28 października. To bezpłatne wydarzenie online, organizowane w ramach kampanii społecznej #WomanUpdate, ma na celu zachęcić i wspierać kobiety w rozwoju kompetencji cyfrowych. W wydarzeniu uczestniczyć będzie PKO Bank Polski.
około min czytania

Według raportu „Kobiety w IT 2020”, przygotowanego przez No Fluff Jobs, ponad 40 proc. kobiet pracujących w IT przekwalifikowało się, aby znaleźć zatrudnienie w branży nowych technologii. 28 października, podczas całodniowej konferencji, będzie można wziąć udział w warsztatach doradztwa kariery, spotkać się z pracodawcami, ekspertami oraz mentorkami różnych zawodów, ról i stanowisk w IT.

Na spotkaniach swoim doświadczeniem podzielą się liderki i ekspertki IT. W debacie „Zainspiruj się i działaj! Role Models-Liderki IT o karierze, strategii rozwoju, motywacji i odwadze” weźmie udział Katarzyna Tańska, dyrektor Departamentu Wsparcia Użytkownika w PKO Banku Polskim. Z kolei w sesji speed mentoringu będzie uczestniczyła Magdalena Benbenek, kierownik Zespołu w Biurze Ryzyka Kredytowego Klienta MSP w PKO Banku Polskim.

Kobiety świetnie sprawdzają się w technologicznym świecie. Mamy do tego naturalne predyspozycje takie jak umiejętność zarządzania, słuchanie czy budowanie relacji. Nie tylko wiedza technologiczna i inżynierska, ale właśnie kompetencje miękkie pozwalają odnaleźć się kobietom w świecie IT.  Zapraszam do udziału w tym inspirującym wydarzeniu – mówi Joanna Czarnecka, dyrektor Pionu Zarządzania Personelem w PKO Banku Polskim.

W wirtualnej Strefie Pracy i Rozwoju będzie okazja do poznania pracodawców stawiających na rozwój kompetencji cyfrowych kobiet i spotkania się z rekruterem PKO Banku Polskiego.

Aby wziąć udział, zarejestruj się na stronie: https://futurecollars.com/pl/dzien-kariery-kobiety-w-it/

„Dzień Kariery Kobiety w IT” to kolejne wydarzenie targowe, na którym obecny jest PKO Bank Polski. W październiku odbyły się Festiwal Pracy Jobicon oraz konferencja Data Since Summit, gdzie bank miał swoje wirtualne stoisko. Można było tam znaleźć informacje o możliwościach rozwoju, prowadzonych projektach czy programach stażowych.

Joanna Kornaga
ekspert w PKO Banku Polskim