Poszukiwanie młodych talentów do PKO Banku Polskiego

Za nami wielki Festiwal Pracy Jobicon, w którym już po raz kolejny udział wzięli eksperci PKO Banku Polskiego. Podczas warszawskiej edycji tego wydarzenia zaprezentowali studentom i absolwentom możliwości rozwoju i kariery w obszarze bankowości.
około min czytania

Festiwal Pracy Jobicon, organizowany przez portal pracuj.pl, to jedno z największych wydarzeń targowych w kraju. Kolejna edycja, zorganizowana w Warszawie 10 października, przyciągnęła tysiące zainteresowanych uczestników, gotowych do podjęcia stażu, praktyk i pracy.

W PKO Banku Polskim oferujemy program Staż na Dzień Dobry, w ramach którego studenci i absolwenci mogą rozwijać się w pięciu obszarach: sprzedaży, wsparcia biznesu, cyberbezpieczeństwa, analityki danych i IT. Targi są bardzo dobrym miejscem do promowania ofert pracy. Kandydaci mogą dowiedzieć się u źródła, jak się u nas pracuje, jakie projekty realizujemy, jakie są nasze oczekiwania wobec kandydatów, ale też jak wyglądają ścieżki rozwoju – mówi Dawid Pawłowski z Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością w PKO Banku Polskim.

Oferta PKO Banku Polskiego zwróciła ogromną uwagę odwiedzających targi.

Jestem studentem prawa i interesuję mnie prawo bankowe. Chciałbym nawiązać współpracę z PKO Bankiem Polskim na stanowisku stażysty lub praktykanta. Na targach pracy miałem okazję poznać przedstawicieli banku, porozmawiać z nimi na temat swojej kariery oraz oczekiwań – przyznaje Damian Lewandowski, student prawa na Akademii Leona Koźmińskiego.

Uczestnicy Festiwalu Pracy Jobicon poza nawiązaniem bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą mogli skorzystać z porad rektuterów, wziąć udział w warsztatach oraz wykładach. Wszystko po to, aby przybliżyć młodym ludziom rynek pracy, zapewnić sprzyjające warunki wymiany informacji między pracodawcami a kandydatami oraz dostarczyć wiedzę przydatną na ścieżce poszukiwania pracy.

Stawiamy zarówno na doświadczonych ekspertów, jak i na osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pierwszą pracą. PKO Bank Polski to świetne miejsce również na start i na pierwsze kroki w bankowości – zapewnia Lucyna Och-Bronisz, Starszy Specjalista z Departamentu Usług Cyfrowych PKO Banku Polskiego.

Organizatorzy Festiwalu podkreślają, że pokolenie cyfrowe – o takim tu mówimy – ma w przypadku poszukiwania pracy potrzebę bezpośredniego kontaktu. Kandydaci podczas wydarzenia chcą sprawdzić, czego mogą oczekiwać, podejmując pracę w danej firmie, zadać pytania, na które nie znaleźli odpowiedzi w internecie lub zweryfikować pozyskane z różnych źródeł informacje.

Eksperci PKO Banku Polskiego w październiku i listopadzie będę obecni:

  • 17 października – Dzień promocyjny Poradnika Kariery Szkoły Głównej Handlowej, Warszawa
  • 23 października – Targi Pracy, Szczecin
  • 5 listopada – Absolvent Talent Days, Warszawa
  • 6 listopada – Targi pracy IT Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawa 
  • 7 listopada – Targi pracy IT Politechniki Warszawskiej, Warszawa 
  • 19 listopada – Targi pracy IT Wojskowej Akademii Technicznej, Warszawa 
  • 20 listopada – X edycja Giełdy Pracy na Uniwersytecie Szczecińskim, Szczecin
  • 21 listopada – OfferTY, Bydgoszcz

Informacje na temat ofert staży i pracy w PKO Banku Polskim można znaleźć na stronie internetowej Banku w zakładce kariera.

Magdalena Chałupka