Rymowany #GaszynChallenge w Łobzie

Pracownicy PKO Banku Polskiego z Oddziału 1 w Łobzie wzięli udział w akcji #GaszynChallenge, by pomóc choremu Kajtkowi. Przekazali pieniądze na leczenie chłopca, nakręcili filmik z realizacji wyzwania, a nominację kolejnych uczestników ogłosili… rymowanką.
około min czytania
 

#GaszynChallenge to charytatywna akcja pomocy chorym na SMA. Zasady są proste: wystarczy wykonać 10 pompek (panowie) lub 10 przysiadów (panie), nakręcić krótki filmik z przebiegu zadania, wpłacić na konto potrzebującego wsparcia minimum 5 zł i wskazać do podjęcia wyzwania kolejne osoby lub instytucje. Na realizację zadania uczestnicy mają 48 godzin. Tak też wyglądała akcja w 1 Oddziale PKO Banku Polskiego w Łobzie. Do udziału w inicjatywie zaprosili bankowców uczniowie zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr. 2, z którą pracownicy banku współpracują przy realizacji programu Szkolne Kasy Oszczędności.

Podjęliśmy wyzwanie, by pomóc cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) Kajtkowi. Do zadania podeszliśmy poważnie i ofiarnie. Pracownicy oddziału zaproponowali nawet, że na leczenie chłopca przekażą dodatkowe środki z wypracowanej premii – mówi Mariusz Lekki, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Łobzie.

Kajtek ma 16 miesięcy, a jego choroba postępuje. Nadzieją dla niego jest terapia genowa polegająca na podaniu jednego z najdroższych na świecie leków, wartego 9 mln zł.

Wszyscy mogą pomóc, wpłacając środki na konto Kajetana będącego pod opieką Fundacji Się pomaga: www.siepomaga.pl/gaszynchallengekajtek.

Pracownicy oddziału PKO nie po raz pierwszy uczestniczyli w akcji charytatywnej. Wcześniej, wspierali inicjatywy mające na celu wsparcie chorych dzieci a także podopiecznych Domu Dziecka w Łobzie.  Wszyscy zaangażowali się w akcję, a podczas nagrania nie brakowało inwencji i dobrego nastroju. – Koleżanki zakupiły nawet podobne sukienki, a ja starałem się zachęcić innych do udziału w inicjatywie własną rymowanką – wyjaśnia dyrektor oddziału.

PKO Bank Polski Oddział 1 w Łobzie nominację przyjmuje,
Szkole Podstawowej nr 2, też w Łobzie, za wybór dziękuje.
Dla Kajtka w Gaszyn Hasztag dzisiaj pompujemy
I dalej w ramach akcji, tak nominujemy:

Bank Pekao S.A. Łobez
PKO Bank Polski 1 Oddział Drawsko Pomorskie
Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Pomorskie. 

Łobez to niewielkie, 11-tysięczne miasteczko w centrum województwa zachodniopomorskiego, a Oddział 1 PKO Banku Polskiego jest ważną instytucją dla lokalnej społeczności. Angażuje się nie tylko w działania biznesowe, ale także prospołeczne i dobroczynne.

Ewa Maciejewska
Specjalista w PKO Banku Polskim