Świąteczna pomoc pracowników banku w regionie katowickim

Pracownicy PKO Banku Polskiego regionu katowickiego zorganizowali Świąteczną Akcję Charytatywną zakrojoną na dużą skalę, by pomóc wielu potrzebującym. Dobre życzenia i konkretne wsparcie przekazano m.in. rodzinnym domom dziecka, ośrodkom wsparcia ofiar przemocy domowej i schroniskom dla psów.
około min czytania

Świąteczna pomoc wolontariuszy PKO Banku Polskiego dotarła do Rodzinnego Domu Dziecka „Sośnickie Słoneczka” w Gliwicach. Podopieczni ośrodka otrzymali nie tylko niezbędne artykuły, ale także mnóstwo prezentów-niespodzianek. Bankowy Mikołaj odwiedził także wychowanków Rodzinnego Domu Dziecka „Druchowie” Fundacji św. Józefa Opiekuna w Koszęcinie. Państwo Druch wychowali już ponad 40 dzieci, wszystkim zapewniając ciepły, bezpieczny dom, dbając o edukację i rozwój ich talentów. Dowodem jest wydanie autorskiej płyty córek państwa Druch pt. „Życie z Aniołami”.

Rodzinny Dom Dziecka w Koszęcinie 1-SRODEK.jpg
Pracownicy PKO Banku Polskiego regionu katowickiego zmienili się w Świętych Mikołajów i pomogli potrzebującym.

Świąteczne podarunki trafiły też do dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Siemianowicach Śląskich, gdzie bankowych Mikołajów radosnymi uśmiechami przywitali niemal wszyscy wychowankowie. Dzieci z wielką radością rozpakowywały prezenty, a prowadząca Rodzinny Dom Dziecka Elżbieta Soduś nie kryła wzruszenia. Działania wszystkich rodzin idealnie oddają ideę hasła tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju – „Światło służby”.

Wolontariusze z katowickiego regionu banku wsparli także podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie Stowarzyszenia „Być Razem” w Cieszynie. Tu na co dzień pomoc znajdują osoby pełnoletnie wraz z dziećmi, które doświadczyły przemocy w rodzinie. W ośrodku przebywają kobiety, kobiety z dziećmi, mężczyźni. Bankowy Mikołaj przyniósł im podarunki i najlepsze życzenia na nowy rok.

W Tarnowskich Górach bankowi wolontariusze postanowili pomóc bezdomnym zwierzętom ze schronisk w Bytomiu i Sosnowcu. Czworonogi otrzymały zapas dobrej jakości karmy, koce, smycze i witaminy, a także przysmaki specjalnie na święta. Największą radością dla bankowych Mikołajów była wiadomość, że zaraz po ich wizycie aż cztery pieski zostały adoptowane.