Targi pracy. Szukamy talentów z obszaru IT

Targi IT Career Summit po raz siódmy zebrały liczną grupę studentów oraz absolwentów kierunków informatycznych. Duża część z nich odwiedziła stoisko rekrutacyjne PKO Banku Polskiego, gdzie mogli osobiście przekonać się, jak wygląda praca w banku i porozmawiać z ekspertami o aktualnych ofertach.
około min czytania

PKO Bank Polski jest otwarty nie tylko na absolwentów kierunków związanych z finansami, ale także na osoby utalentowane w dziedzinie informatyki oraz nowych technologii. Właśnie takich kandydatów eksperci Banku poszukiwali podczas targów IT Career Summit, które odbyły się 26 września na Stadionie Legii w Warszawie. PKO Bank Polski, który obecnie stawia na rozwój nowych technologii i przechodzi Transformację Cyfrową, był jednym z głównych partnerów wydarzenia.

– Jesteśmy otwarci zarówno na pracowników z dużym doświadczeniem, jak i tych które chcą się z nami rozwijać. Kluczowe są dla nas takie obszary IT, jak analityka danych czy cyberbezpieczeństwo. Zapotrzebowanie naszego banku jest duże, więc ten obszar rekrutacji jest stale aktualizowany i aktywny. Z tego względu targi są dla nas naturalnym miejscem pozyskiwania najlepszych ekspertów z rynku – podkreśla Julia Olbrycht, specjalista ds. rekrutacji z Biura Partnerstwa Biznesowego w PKO Banku Polskim.

Stoisko rekrutacyjne PKO Banku Polskiego cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem studentów.jpg

Już od pewnego czasu świat bankowości zmienia swój sposób działania, kierując się w stronę cyfryzacji usług. Dla kandydatów zainteresowanych pracą w PKO Banku Polskim, trwająca właśnie Transformacja Cyfrowa oznacza wiele nowych wyzwań, ale i możliwości.


– Targi pracy są idealnym miejscem do rozpoczęcia kariery dla młodych ludzi po studiach, co potwierdzają przykłady dwóch osób z mojego zespołu, które zaczynały pracę w Banku właśnie od stażu, a w tej chwili są cenionymi specjalistami. Potrzebujemy osób otwartych i elastycznych, które są w stanie wpisać się w Nowy Model Pracy zwinnej, właśnie wdrażany w Banku. Do Zespołu Analiz poszukujemy specjalistów, którzy potrafią łączyć dane z różnych środowisk i na ich podstawie wyciągają biznesowe wnioski, tworzą i rozwijają narzędzia wspierające analizy oraz wizualizację danych – mówi Jacek Januszkiewicz, Kierownik Zespołu Analiz i Raportowania Sprzedaży Cyfrowej z Departamentu Usług Cyfrowych w PKO Banku Polskim.

Stoisko PKO Banku Polskiego swoim hasłem „Dzień dobry w pracy” przyciągnęło wielu zainteresowanych kandydatów. Eksperci – przedstawiciele działu HR oraz poszczególnych Departamentów – prezentowali uczestnikom aktualne oferty pracy, omawiając szczegółowo warunki i możliwości dalszego rozwoju. Każdy zainteresowany uzyskał dokładne informacje i wskazówki, dotyczące tego, jak rozpocząć swoją karierę w obszarze IT Banku.

Zainteresowałem się stoiskiem PKO Banku Polskiego, ponieważ jest to rozpoznawalny pracodawca o uznanej renomie na rynku pracy. Uważam, że praca w bankowości to dobra okazja do zdobycia nowych doświadczeń i dalszego rozwoju w wybranym przeze mnie kierunku – mówi Adam Wosiek, student Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

PKO Bank Polski swoim hasłem Dzień dobry w pracy przyciągnął wielu kandydatów.jpg

Zapraszamy do odwiedzania stoiska PKO Banku Polskiego na kolejnych wydarzeniach targowych już w październiku i listopadzie. Zachęcamy także do sprawdzania szczegółowych informacji o trwających rekrutacjach w PKO Banku Polskim na stronie www.pkobp.pl/kariera.

Magda Chałupka