Rozwiązanie quizu o Powstaniu Warszawskim

Blisko 700 osób wzięło udział w naszym quizie wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Dziękujemy za zainteresowanie. Nagrody otrzymuje 25 osób, które poprawnie rozwiązały go i ciekawie uzasadniły odpowiedź na pytanie opisowe.
około min czytania

Pytaliśmy o to, który z filmów o Powstaniu Warszawskim podobał wam się najbardziej i dlaczego? Wśród tych ważnych filmów pojawiały się, m.in. „Miasto 44” Jana Komasy czy „Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego. Doskonale pamiętamy także klasykę, jak „Kanał” Andrzeja Wajdy, „Zakazane Piosenki” Leonarda Buszkowskiego, „Kamienne niebo” Ewy i Czesława Petelskich.

Duże wrażenie zrobił na nas film z 2014 roku zmontowany z oryginalnych kronik filmowych pochodzących z 1944 roku – „Powstanie Warszawskie”. Przemawiające do wyobraźni, działające na emocje i budzące wrażliwość były także filmy „Pianista” Romana Polańskiego czy seriale, jak „Kolumbowie” Janusza Morgensterna z 1970 roku i „Czas honoru. Powstanie” realizowany w latach 2008 – 2013. Jeśli ktoś nie widział, wszystkich warto zobaczyć. 

Autorzy najciekawszych odpowiedzi otrzymują nagrody: T-shirty i torby z grafiką nawiązującą do symboliki Powstania Warszawskiego. Gratulujemy! Zwycięzcy: Przemysław Aleksander, Luck19, Tomasz Paczkowski, Robert Szymański, Justyna Potera, Monika Gac, Krzysztof Kosicki, Ernest Lądwik, Agata Kuligowska, Malwina Roszak, Aleksandra Jenz, Justyna Wirkus, Małgorzata Cania, T. Czerniawski, Mateusz Czajka, Kinga Dębska, Ewa Zawisza, Magdalena Ptaszek, Ameba 25, Łukasz Greger, Monika Chęcik, Robert Rewera, Zibi1112, Ewa Wojda, Izabela Gaicka-Kuźniak.

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim