Wygraj #EkoGrant w konkursie „Pozwólmy Ziemi Oddychać”!

1 milion złotych na projekty ekologiczne. Zanim pomyślimy, jak zostać superbohaterem i ocalić całą planetę zastanówmy się, jak ekologicznie zarządzić swoim otoczeniem. Fundacja PKO Banku Polskiego ogłasza konkurs grantowy „Pozwólmy Ziemi Oddychać” na projekt ekologiczny. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 grudnia 2021.
około min czytania

Nie trzeba nikogo przekonywać, że ekologia to nie tylko moda, ale konieczność. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele codziennych czynności możemy wykonywać w sposób ekologiczny. Nawet najprostsze, mogą przyczynić się do ochrony środowiska.

Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje konkurs dla instytucji – szkół, organizacji pozarządowych oraz samorządowych placówek kultury. Jego celem jest edukacja ekologiczna, podniesienie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat klimatu i czystości powietrza wśród dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnych.

Zwycięskie projekty otrzymają dofinansowanie na realizację zgłoszonego projektu. Wysokość grantu to nawet 20 tysięcy złotych. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 1 milion złotych.

Zadanie polega na przygotowaniu projektu, który będzie jak najlepiej realizować cele konkursu i uwzględniać przynajmniej jeden z wymienionych elementów: nasadzania młodych drzew, edukacja ekologiczna.

Pod uwagę będą brane m.in.: innowacyjność, oryginalność projektu, edukacja ekologiczna, nasadzanie sadzonek drzew, długotrwałe efekty oraz liczba zaangażowanych osób lub środowisk lokalnych w realizację projektu.

Wnioski do konkursu pod hasłem „Pozwólmy Ziemi Oddychać” należy składać elektronicznie, do 31 grudnia 2021 r., wypełniając formularz projektu lokalnego dostępny na stronie internetowej Fundacji PKO Banku Polskiego - https://www.fundacjapkobp.pl/foundation/project/project_local_add_1.