Do tego święta podejdź z sercem!

Wpaść na oryginalny pomysł na prezent z okazji Walentynek nie jest łatwo. Pokazują to wyniki wyszukiwania w Google’u. Inspiracji i ratunku szukamy w sieci. Pamiętajmy jednak, że to nie tylko upominki są gwarancją udanego Święta Zakochanych.
około min czytania

Zestawienie „Mastercard Love Index” pokazuje trendy zakupowe i zwyczaje konsumentów związane z wydatkami na Walentynki. Jak się okazuje Polacy nie żałują pieniędzy z tej okazji – w ciągu dwóch lat wydatki te wzrosły aż o 63 proc.! Wspólne doświadczenia wypierają tradycyjne prezenty, takie jak słodycze, kwiaty czy biżuteria.

Decydujemy się na prezenty niematerialne. Wśród nich najbardziej popularna jest wciąż romantyczna kolacja w restauracji, na drugim miejscu plasuje się wyjazd we dwoje (zakupy biletów lotniczych i na inne środki transportu), a na trzecim pobyt w hotelu. W tym roku trzeba jednak szukać znacznie bardziej oryginalnych rozwiązań!

Pomysły na Walentynki

Sytuacja jest absolutnie wyjątkowa. Trudno ją porównać do czegokolwiek. W czasie pandemii mamy mocno ograniczone możliwości. Wspólny weekend w górach czy nad morzem, lot balonem albo wyjazd do spa – trudno dziś nawet planować. Kolacja w ulubionej restauracji jest dziś również zakazana.

Choć obecne realia nie sprzyjają szalonym obchodom Święta Zakochanych, nie to oznacza jednak, że mamy się poddać i załatwić wszystko kartką okolicznościową lub bombonierką. Ten czas nadal możemy spędzić na wiele sposobów, pokażmy, że ograniczenia to nie przeszkoda, ale motywacja do jeszcze większej kreatywności. Dlatego jeśli chcemy uatrakcyjnić nasze Walentynki możemy wykupić wspólną lekcję gotowania w domu, masaż dla dwojga z dojazdem albo portrecistę, który namaluje nasze monidło lub klasyczny portret.

Prezent na Walentynki dla niego   

Co kupić chłopakowi na Walentynki? Zapomnijmy o słodkich upominkach: poduszki ze wspólnym zdjęciem, kubek z miłosnym cytatem czy kartka z misiem, raczej opada. Prezent powinien być elegancki albo praktyczny. Dobrze, jeśli wyzwala pozytywne emocje. Oto kilka pomysłów, z których możesz skorzystać:

  1. Na miarę gwiazdy! Zamów do domu krawca. Ten pomysł na pewno zrobi wrażenie na partnerze. Profesjonalista zdejmie miarę z ukochanego, zaproponuje materiały i krój garnituru. Taki prezent spodoba się każdemu. A przy okazji przyda się na wiele okazji, włącznie ze ślubem.
  2. Strzał w 10! Zabierz go na strzelnicę. Sprawdź wcześniej, czy na pewno jest otwarta, ale jest nadzieja, że – mimo obostrzeń – takie miejsca wciąż mogą funkcjonować. Taka wizyta dostarczy ukochanemu niezapomnianych emocji i odrobinę adrenaliny.
  3. Kto dołki kopie… ten świetnie się bawi! Kurs operatora koparko-ładowarki - brzmi dość zaskakująco, ale to może być świetny pomysł na spełnienie marzeń z dzieciństwa. Wielu mężczyzn marzy o tym, by poczuć się jak Bob Budowniczy.
  4. W rytmie serca! Rapowy kurs online z O.S.T.R, czyli Adamem Ostrowskim jednym z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej utalentowanych raperów na polskiej scenie muzycznej – to też bardzo ciekawa opcja. Jeśli się czegoś uczyć to od najlepszych.

Prezent na Walentynki dla niej     

14 lutego jest momentem, w którym warto zaskoczyć swoją partnerkę – niespodzianki są mile widziane. Przy okazji możemy się wykazać i popisać jakimiś umiejętnościami.

  1. Przez żołądek do serca! Zadanie dla odważnych i uzdolnionych kulinarnie, czyli własnoręcznie zrobiony tort w kształcie serca. Rekomendujemy trening przed spotkaniem. Jeśli to pierwsza randka i wszystko się uda dalej już będzie z górki.
  2. Z ukochanym najlepiej na zdjęciach! Indywidualna lekcja fotografii – świetny pomysł! Spotkanie z profesjonalnym fotografem to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się więcej o swojej pasji. Taki prezent zawsze sprawi dużo radości.
  3. Niezmywalna pamiątka! Tatuaże są w modzie. Niech jeden z nich będzie miłym wspomnieniem ze wspólnych Walentynek. Możecie wybrać go razem – niech to będzie coś, co warto „nosić” przez całe życie.
  4. Domowe rewolucje… z architektem wnętrz. Doskonały pomysł, aby coś zmienić w wystroju mieszkania. Skonsultujemy nasze pomysły i wysłuchamy, fachowych rad – ten prezent na pewno wypali.

Zbliż się na Walentynki

Za wszystko zapłaćmy on-line lub zbliżeniowo. Tak to się teraz robi. Co ciekawe transakcje zbliżeniowe cieszą się powodzeniem właśnie podczas Walentynek. Są idealne, gdy chcemy uniknąć kłopotliwego momentu uiszczania rachunku. Według „Mastercard Love Index” od 2019 r. wartość wszystkich transakcji zbliżeniowych z tej okazji wzrosła w Europie aż o 766 proc.

Popularność zakupów przez internet także znacząco wzrasta — liczba transakcji w handlu elektronicznym skoczyła aż o 211 proc. Liczba prezentów kupowanych w e-commerce wzrosła już do poziomu 10 proc.

Polacy coraz częściej decydują się na zakupy online. W minionym roku takich transakcji było o 77 proc. więcej niż dwa lata wcześniej. Z kolei wśród płatności dokonywanych osobiście, w sklepie stacjonarnym lub punkcie usługowym, zdecydowana większość to transakcje zbliżeniowe (85 proc. wszystkich płatności). To potwierdzenie faktu, że Polska jest jednym z europejskich i światowych liderów technologii zbliżeniowej.

Robiąc walentynkowe zakupy skorzystajmy z IKO lub iPKO. Aplikacja sprawdzi się podczas płatności zbliżeniowych, a przelew na telefon przyda się, gdy niepodziewanie zabraknie nam gotówki. Natomiast przez iPKO kupimy walentynkowe prezenty – nawet te w zagranicznym sklepie internetowym.

Tomasz Waligóra