Naturalnie, że piękny ogród. Zapłać za niego przez internet

Przez zimę ogród podupadł i nie jest w pełnym rozkwicie. Potrzebuje dobrej ręki i kilku ogrodowych narzędzi. To świetna pora na tego typu prace.
około min czytania

Grunt to pielęgnacja gleby i roślin. Grabienie, koszenie, przycinanie roślin, nowe nasadzenia, konserwacja mebli, altanek i ogrodzeń – wiosną w ogrodzie zawsze jest dużo pracy! Jeśli zrobimy to wszystko jak trzeba, resztę zrobi sama natura.

W czasach zagrożenia koronawirusem możemy zająć się naszym ogrodem pod warunkiem, że nie wybierzemy się na zakupy do sklepu stacjonarnego. Bez obaw! Praktycznie wszystko załatwimy przez internet i telefon. Pracownik sklepu chętnie podpowie, jakie rośliny wybrać, a dostawca przywiezie wszystko pod drzwi.

Ogród prosto z sieci

Korzystając z e-commerce mamy alternatywę płatności. Dobrze jest użyć do tego IKO. Siedząc w fotelu najpierw przejrzymy asortyment sklepu i wybierzemy odpowiednie produkty, potem zapłacimy za nie, choćby standardowym przelewem lub jeśli nam się śpieszy, coraz popularniejszym, przelewem natychmiastowym.

Przelew natychmiastowy - szybka decyzja

  • Zlecenie przelewu natychmiastowego w aplikacji IKO jest proste. Na formularzu przelewu standardowego należy wybrać przelew natychmiastowy, a następnie zaakceptować opłatę za ten typ przelewu, która będzie wyświetlona na ekranie. To, czy można zlecić przelew natychmiastowy, automatycznie weryfikuje aplikacja IKO. Przelewy natychmiastowe są ograniczone przez limity niezależne od limitów np. dla aplikacji IKO. Za realizację przelewów natychmiastowych pobierane są opłaty: klienci indywidualni zapłacą od 4,99 zł do 11,99 zł. Najtańsza opcja dotyczy iPKO i IKO, droższa jest przez telefon lub w oddziale.

BLIK – żyje w wirtualu

Wygodnym i bezpiecznym sposobem płatności jest też BLIK. Szybko i łatwo zapłacimy nim w sklepie internetowym– operacja odbywa się z wykorzystaniem aplikacji IKO i wiąże się z podaniem sześciocyfrowego kodu BLIK. Narzędzie jest bezpośrednio powiązane z naszą kartą kredytową lub kontem – sami możemy wybrać, jakimi środkami chcemy płacić.

Internet – kupuj za granicą

W świecie zakupów nie ma już ograniczeń. Wybierając gadżety do ogrodu, możemy zajrzeć na zagraniczne strony. Walutowa funkcja naszej karty pozwoli wyruszyć na zakupy w świat. Być może właśnie tam znajdziemy swoje ukochane meble ogrodowe, których nie będzie miał nasz sąsiad.

W PKO Banku Polskim można mieć konto aż w 10 walutach (EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF) – mówi Aleksandra Głowacz, doradca z Oddziału 1 w Suchej Beskidzkiej. – Dodatkowo zakładając rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy mamy możliwość posiadania również karty wielowalutowej. Pozwala ona płacić zarówno w polskich złotych, jak i w obcej walucie. W aplikacji IKO oraz serwisie internetowym iPKO mamy opcję kantoru internetowego, w którym możemy w szybki i łatwy sposób przewalutować gotówkę, bez wychodzenia z domu, po bardzo dobrym kursie. Jest to przydatna opcja podczas zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Przy okazji zaoszczędzimy, gdyż kursy w naszym kantorze są bardzo atrakcyjne. Właśnie to klienci to najbardziej sobie chwalą.

Aleksandra Pietruczuk