Transakcje bezgotówkowe – to wychodzi na zdrowie

Nasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych jest najważniejsze. Weźmy to pod uwagę, w okresie wzmożonej aktywności koronawirusa w Polsce i zaleconej ogólnokrajowej kwarantanny. Czytajmy zalecenia Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych i stosujmy się do nich. O higienie pomyślmy również robiąc tylko te konieczne zakupy!
około min czytania

Badacze z amerykańskiego Wright Patterson Medical Center w Dayton sprawdzili, co znajduje się na pieniądzach. To podobno najbrudniejsza rzecz, z jaką mamy styczność. Znaleziono na nich bakterie – gronkowca złocistego i pałeczkę zapalenia płuc. Na wielu znajdowały się drobnoustroje groźne dla osób z obniżoną odpornością. Dziś na wielu z nich może znajdować się koronawirus.

Najlepiej zachować wstrzemięźliwość i korzystać teraz z innych form płatności.

Zalecamy dokładne mycie rąk po kontakcie z banknotami oraz unikanie dotykania później twarzy – mówił w wywiadzie dla dziennika „The Telegraph” rzecznik prasowy WHO. – Tam, gdzie jest to możliwe, korzystajmy z opcji płatności zbliżeniowej, aby zminimalizować ryzyko.

Ponieważ wirus przenosi się drogą kropelkową nawyk częstego mycia rąk powinien być kluczowy, a sprzedawcy i pracownicy, którzy mają kontakt z gotówką – muszą używać rękawiczek. Dzięki takim zabiegom z pewnością będziemy bardziej bezpieczni.

Dobra wiadomość jest taka, że współczesne bankowość oferuje już wiele sposobów bezgotówkowych płatności. Dziś bez trudu obejdziemy się bez banknotów.

Płacenie może być bezpieczne. Wybieraj spośród wielu opcji:

  1. Płatność kartami: bankową i kredytową
  2. BLIK: można nim wystawiać tzw. wirtualne czeki, czyli generować w aplikacji mobilnej kod o określonym, dłuższym czasie ważności i następnie udostępniać go wybranej osobie. Blik pozwala również na przeprowadzanie natychmiastowych transferów środków między użytkownikami aplikacji wyłącznie na podstawie ich numerów telefonów, bez konieczności podawania numeru konta bankowego.
  3. Tradycyjny przelew internetowy i przelew natychmiastowy
  4. Zbliżeniowa płatność telefonem
  5. Płatność Apple Pay – można ją aktywować na telefonie iPhone, zegarku Apple Watch, iPadzie oraz komputerze Mac.
  6. Płatność zegarkiem Garmin Pay – płacąc zegarkiem środki pobierane są z karty płatniczej do konta lub karty kredytowej, wydanej przez PKO Bank Polski

Aleksandra Pietruczuk