Zainstaluj IKO i testuj na wyjeździe z rodziną

Mroźny i śnieżny grudzień jak ze świątecznej pocztówki zdarza się coraz rzadziej. Dlatego zamiast spędzać Wigilię w szarym mieście, poszukajmy zimy w górach – tam zawsze jest biało. A może na przekór wszystkiemu spakujmy się i lećmy nad ciepłe morze? Zabierzmy ze sobą IKO. W kraju czy za granicą korzystajmy w niego do woli.
około min czytania

Z raportu serwisu Travelplanet.pl wynika, że Polacy coraz częściej wyjeżdżają za granicę podczas świąteczno-sylwestrowego urlopu. Najchętniej wybierają przy tym kraje, gdzie o tej porze roku jest znacznie cieplej niż w kraju: Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Turcję, Maltę czy Włochy. Wyjazd kosztuje średnio 3300 zł na osobę. Ci, którzy wolą szusowanie po zagranicznych stokach zamiast opalania się na plaży, spędzają święta zwykle w Czechach, Austrii i na Słowacji. Niezależnie od kierunku wojażu, w jego trakcie przydatna będzie aplikacja IKO.

Zabierz ze sobą aplikacje mobilną

– IKO posiada w tej chwili ok. 80 funkcji – mówi Mariusz Krasuski, doradca w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Łukowie. – Trudno wykorzystać je wszystkie. Polecam jednak uważnie je przejrzeć, ponieważ może się okazać, że przeoczyliśmy coś ważnego – coś co ułatwi nam życie. Oczywiście standardowo zapłacimy telefonem i czekiem BLIK oraz wypłacimy pieniądze z bankomatu. Wyślemy też prośbę o przelew, możemy zmienić limity dla kart i wykonamy przelew zagraniczny. Ktoś, kto używa aplikacji, nie będzie chyba potrafił się bez niej obejść. Nawet jeśli korzysta z niej sporadycznie i z niewielu funkcji – dostrzeże jej wygodę i potencjał.

– IKO przyda się na rodzinnym wyjeździe. Najlepiej zadziała, jeśli każdy z członków będzie miał je w swoim telefonie. Takie rodzinne IKO ułatwi sprawę. Wszystkie operacje pomiędzy naszymi aplikacjami wykonamy za darmo. IKO przyda się nam także, jeśli będziemy gdzieś podróżować transportem miejskim – w wielu miastach w Polsce możemy kupić bilety komunikacji miejskiej, a także opłacić parkowanie. Warto więc zabrać IKO ze sobą – na pewno nam pomoże.
 
IKO na liniach krajowych

Prawdziwą zimę i atmosferę Świąt znajdziemy też w polskich górach. Nocleg w schronisku, kulig i Wigilia na świeżym powietrzu z widokiem na ośnieżone szczyty – dlaczego nie spróbować? Taki scenariusz spodoba się i dorosłym, i dzieciom. Atrakcją będzie również pasterka w lokalnym kościele.

W kraju za wszystko zapłacimy od ręki aplikacją IKO. Daje nam przecież nieograniczone możliwości. Od płatności bezgotówkowych po wypłaty z bankomatów. Niezależnie od sytuacji i miejsca wykorzystamy ją na sto procent i zawsze znajdziemy sposób, żeby uregulować należność, odebrać lub przelać gotówkę.

 Rejs międzynarodowy, czyli aplikacja za granicą

Nad ciepłym morzem za granicą nasze IKO przechodzi na wyższy poziom i uruchamia swój pakiet walutowy. W ten oto sposób zapłacimy za wszystko bez najmniejszych kłopotów. IKO oferuje nam również kilka prostych, ale niezbędnych funkcji, za które je tak bardzo lubimy.

  1. Stan konta sprawdzimy nawet w biegu. Nie musimy się przecież logować do iPKO. Wystarczy użyć IKO i już wiemy, czy nie przesadziliśmy z wydatkami.
  2. Możemy zablokować naszą kartę czasowo. Bez obaw zostawimy ją w hotelu, kiedy sami będziemy oddawać się słonecznym kąpielom. Jak to zrobić?

    • Wejdź w aplikację IKO, a następnie w sekcję „Mój Bank”.
    • Wybierz zakładkę „Karty”. Kliknij ikonę blokady kart. Możesz również skorzystać z opcji czasowej blokady karty dostępnej w menu kontekstowym na szczegółach danej karty.
    • Podaj PIN do aplikacji, aby potwierdzić zablokowanie karty.
    • Informacja o statusie zablokowanej karty („Czasowo zablokowana”) pojawi się przy nazwie karty na liście kart oraz w szczegółach karty.
  3. W razie sytuacji awaryjnej złożymy wniosek o debet na koncie. Zrobimy to przez IKO, a odpowiedź otrzymamy w tempie ekspresowym.
  4. Niezwykle przydatna jest także możliwość wykupienia ubezpieczenia podróżnego. Zrobimy to na lotnisku, w samolocie, a nawet już w hotelu.
  • Po zalogowaniu do aplikacji IKO kliknij ikonę „Mój Bank” na pasku nawigacyjnym.
  • Wejdź w zakładkę „Ubezpieczenia” i kliknij przycisk w prawym dolnym rogu, aby wejść we wniosek o ubezpieczenie.
  • Określ parametry ubezpieczenia i uzupełnij dane potrzebne do złożenia wniosku.
  • Zapoznaj się z dokumentami i oświadczeniami oraz zweryfikuj warunki na podsumowaniu.
  • Zaakceptuj wniosek podając PIN do aplikacji. Należność za ubezpieczenie zostanie pobrana ze wskazanego we wniosku numeru konta w PKO Banku Polskim.
  • Zakupione ubezpieczenie będzie widoczne w aplikacji IKO w zakładce „Ubezpieczenia” oraz w serwisie internetowym iPKO.

Piotr Dunaj