Możesz wypłacić kasę nad morzem. PKO Bank Polski postawił dodatkowe bankomaty

Jakie pytanie można bardzo często usłyszeć na zakopiańskich Krupówkach lub sopockim Monciaku: „masz gotówkę?”. Pada ono często przy budce z goframi, obok punktu z watą cukrową albo w sklepiku z drobnymi wakacyjnymi pamiątkami, gdzie niezależnie od regionu wzrok turysty przyciągają skórzane kapcie, szumiąca muszla albo ciupaga. W drobnym sezonowym handlu wciąż bowiem rządzi namacalny pieniądz! Ale głowa do góry – PKO Bank Polski dba o wygodę turystów.
około min czytania

Wakacyjny czas ma to do siebie, że nie trzymamy się tak mocno za portfel, pozwalając sobie na odrobinę letniego szaleństwa. Ostatecznie, nie po to jedziemy na urlop, by odmawiać sobie drobnych przyjemności. Sęk w tym, że za te przyjemności trzeba zapłacić. I niestety wciąż często gotówką. Niestety, bo pokochaliśmy płatności bezgotówkowe i w sumie mamy je także zagwarantowane prawem, ale … bywa z tym różnie.

PKO Bank Polski jest sprawdzonym wakacyjnym towarzyszem. Dba o to, abyśmy zawsze mieli gotówkę pod ręką, solidne ubezpieczenie na wszelki wypadek i bankomaty w zasięgu wzroku. Dlatego tych ostatnich latem jest więcej. Ponieważ wakacje po prostu zawsze powinny być beztroskie.

Gdzie jest bankomat?

W całym kraju funkcjonują 3044 bankomaty, z czego 1499 ma też funkcję wpłatomatu. Latem Polacy przemieszczają się po kraju, chętnie odwiedzając na przykład nadmorskie miejscowości. Dlatego w najpopularniejszych letniskowych miejscowościach w sezonie wakacyjnym PKO Bank Polski uruchamia dodatkowe bankomaty, aby nikt, kto wybrał się na wczasy, nie musiał odmówić sobie żadnej drobnej przyjemności.

Gdzie po gotówkę? 

W okresie wakacyjnym w 15 miejscowościach turystycznych funkcjonują dodatkowe, tymczasowe bankomaty PKO Banku Polskiego. Oto ich lista:

  • Rewal, ul. Sikorskiego 1
  • Pobierowo, ul. Grunwaldzka 66
  • Dziwnów, ul. Mickiewicza 32
  • Międzyzdroje, ul. Promenada Gwiazd 2
  • Mielno, ul. Kościuszki 6-8
  • Krynica Morska, ul. Gdańska 136
  • Karwia, ul. Wojska Polskiego 39
  • Hel, ul. Żeglarska
  • Łeba, ul. 10 Marca 2
  • Jurata, ul. Międzymorze
  • Kuźnica, ul. Hallera 25
  • Jastarnia, ul. Stelmaszczyka
  • Jastrzębia Góra, ul. Rozewska 1
  • Okuninka, Działka 1407
  • Władysławowo, ul. Brzozowa 22

Informację o adresach wszystkich naszych bankomatów znajdziecie na stronie https://www.pkobp.pl/poi/

Karty, smartfony i BLIK lepsze niż gotówka

Polacy coraz częściej wybierają płatności bezgotówkowe, a trend ten zyskuje na sile z każdym rokiem. Jak wynika z badań Fundacji Polska Bezgotówkowa, już 60% respondentów przyznało, że w 2023 roku częściej płaciło bezgotówkowo niż rok wcześniej. Najchętniej korzystamy z tej formy w sklepach z odzieżą i obuwiem (70%), supermarketach (69%), księgarniach, kioskach i sklepach papierniczych (65%), drogeriach, aptekach oraz na stacjach paliw (64%).

Dlaczego tak się dzieje? Ze względu na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo płatności bezgotówkowych. Aż 90% respondentów uważa korzystanie z karty płatniczej za wygodne lub bardzo wygodne, 95% za szybkie lub bardzo szybkie, a 79% za bezpieczne lub bardzo bezpieczne. Smartfony również stały się już jakiś czas temu centrum zarządzania życiem, zrozumiałe jest więc, że doskonale się sprawdzają jako urządzenie godnie zastępujące portfel. Firma badawcza Deloitte szacuje, że 97% Polaków posiada smartfony, a liczba urządzeń wykorzystywanych do płatności jako terminale płatnicze wzrośnie na świecie do prawie 24 mln w 2026 roku, choć w 2021 roku było to trochę ponad 3 mln. Płacenie telefonem, który zawsze mamy przy sobie, staje się coraz bardziej naturalne i powszechne. 

Gotówka jednak w dalszym ciągu jest potrzebna. Dlatego, gdy ktoś zapyta: masz jakąś gotówkę, nie martwmy się. Na pewno w pobliżu jest bankomat PKO Banku Polskiego. A gdzie dokładnie? To można sprawdzić na stronie banku, w serwisie iPKO lub w aplikacji IKO. Wasze potrzeby są zawsze na pierwszym planie.