Twoja „karta przetargowa” podczas zakupów online

Po co wychodzić z domu. Są przecież e-sklepy. W sieci kupujemy chętniej, a do tradycyjnych sklepów zaglądamy coraz rzadziej. Wszystko wskazuje na to, że Polacy wpadli w internetowe szaleństwo zakupów.
około min czytania

Ponad 30 proc. Polaków przyznaje, że zwiększyło swoją aktywność zakupową online w kategorii produktów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych – wynika z nowego badania Nielsena.

Sposób na e-sklepy

Polska jest jednym z najszybciej rosnących rynków e-commerce w Europie, a według Gemiusa zakupy w sieci robi już 62 proc. internautów i ten odsetek wciąż rośnie. W 2019 r wysłaliśmy prawie 537 mln paczek, a analizy DHL Parcel wskazują, że paczki e-commerce stanowią około 55 proc. wszystkich przesyłek.

Według Nielsena w tej chwili udział e-commerce w sprzedaży produktów pierwszej potrzeby (żywność, chemia) wynosi w Polsce ok. 1 proc., ale przy aktualnej dynamice do 2022 r. może urosnąć już do 5 proc. W niektórych branżach (np. sprzęt elektroniczny) wzrosty sprzedaży w kanale online sięgają nawet kilkuset procent.

Postaw na kartę kredytową

Kupując w sieci korzystamy m.in. z kart kredytowych. Są one równie przydatne w zakupach krajowych, jak przy buszowaniu po sklepach zagranicznych.

Kartę kredytową wykorzystujemy m.in. w ramach aplikacji mobilnej IKO. Przyda się podczas przelewów, kiedy zabraknie nam gotówki na koncie. Podobnie zrobimy wypłacając pieniądze w bankomacie. Dlatego warto pamiętać, że karta kredytowa jest nie tylko alternatywą w płatnościach, ale również solidnym wsparciem dla aplikacji IKO – mówi Katarzyna Kowalska, doradca z oddziału 6 PKO Banku Polskiego w Warszawie.

W PKO Banku Polskim mamy m.in. Przejrzystą Kartę Kredytową i Kartę kredytową PKO Mastercard Platinum. Z pierwszą będziemy mieli stałą kontrolę nad naszymi wydatkami, z drugą m.in. ubezpieczenie podróżne z bogatym pakietem ochronnym. Czym jeszcze nas zaskoczą?

Przejrzysta Karta Kredytowa

  1. Wystarczy zarabiać 1000 zł netto miesięcznie, aby otrzymać kartę.
  2. Wykorzystamy ja internecie, w tym w serwisach i aplikacjach do rezerwacji noclegów czy samochodów. Swojej karty możemy też używać do płatności cyklicznych oraz podpiąć ją w aplikacjach VOD i do zamawiania usług, np. taxi albo jedzenia.
  3. Płacąc często kartą obniżymy opłatę roczną.
  4. Mamy do 55 dni wolnych od odsetek w ramach transakcji bezgotówkowych w przypadku spłaty całej kwoty zadłużenia w terminie.

– Wystarczy, że średnia miesięczna kwota transakcji wykonanych przy pomocy karty wyniesie minimum 600 zł, a Bank obniży opłatę roczną za kartę do 0 zł. Przy 500 zł będzie to 30 zł zamiast standardowych 60 zł – mówi doradca.

Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum

  1. Posiadaczem karty kredytowej może zostać osoba pełnoletnia z dochodem w wysokości minimum 1000 zł oraz posiadająca zdolność kredytową na co najmniej 5 tys. zł.
  2. Zbliżeniowo zapłacimy z limitu karty kredytowej za pomocą aplikacji mobilnej IKO: zbliżeniowo telefonem lub kodem BLIK, urządzeniem Apple z Apple Pay – zegarkiem Garmin z Garmin Pay oraz korzystając z szybkich płatności w internecie – również z „Płacę z IPKO”.
  3. Wraz kartą otrzymujemy także ubezpieczenie podróżne – również dla członków rodziny.
  4. Nie płacimy prowizji za przewalutowanie transakcji. Walutą rozliczeniową są złotówki.
  5. Limit kredytowy ustalany jest indywidualnie i wynosi nie mniej niż 5000 zł.
  6. Do dyspozycji otrzymujemy swego prywatnego asystenta, który jest pomocny 24/7. Może zorganizować nam wolny czas. Zarezerwuje najlepszy stolik w restauracji, zdobędzie bilety na sztukę teatralną czy doręczy kwiaty bliskiej osobie.

Aleksandra Pietruczuk