Umowę o konto w PKO Banku Polskim znów możesz otrzymać kurierem

PKO Bank Polski przywrócił możliwość podpisywania umowy o konto indywidualne i firmowe za pośrednictwem kuriera. Funkcja ta była czasowo zawieszona ze względu na pandemię koronawirusa.
około min czytania

Wniosek o konto można składać na kilka sposobów: w serwisie iPKO, w aplikacji mobilnej IKO lub w oddziale PKO Banku Polskiego.

Jeśli zdecydujesz się na opcję online (czyli za pośrednictwem serwisu lub aplikacji), Bank wyśle Ci kurierem umowę do podpisania. Jak przygotować się na wizytę kuriera i w jaki sposób będzie ona przebiegać?

  • Doręczenie przesyłki może się odbyć tylko na zewnątrz budynku mieszkalnego, pod adresem, który podasz we wniosku.
  • Ty i kurier musicie mieć założone maski ochronne i rękawiczki.
  • Przygotuj sobie długopis, którym podpiszesz umowę.
  • Kurier poprosi Cię o odsłonięcie twarzy na chwilę, żeby sprawdzić Twoją tożsamość.

Jeśli kurier nie spełni tych warunków, możesz odmówić kontynuowania doręczenia przesyłki. To samo prawo przysługujesz też kurierowi. Ważna uwaga: jeśli jesteś na kwarantannie, koniecznie powiadom o tym kuriera – umówi się z Tobą na inny termin.

Klikając tutaj dowiesz się, jak otworzyć konto indywidualne (krok po kroku), w tym materiale znajdują się informacje dotyczące tego, jak założyć firmę i konto firmowe przez internet, a pod tym linkiem sprawdzisz jak otworzyć konto firmowe w PKO Banku Polskim.

Marek Patrocki