Weź kurs na szkolenie i zapłać za nie BLIKIEM

Solidna dawka wiedzy zawsze się przyda. Tym bardziej, że dokształcimy się bez wychodzenia z domu, czyli bezpiecznie i wygodnie. W internecie znajdziemy wielkie platformy edukacyjne i propozycje mniejszych firm – co tylko chcemy. Płacimy, oczywiście, online!
około min czytania

Internetowe kursy i szkolenia od dawna przyciągają chętnych. Jedną z najbardziej popularnych ofert jest udemy.com, która proponuje ok. 100 tys. kursów. Równie znaną jest LinkedIn Learning. Ale to tylko niewielka część tego co możemy znaleźć wśród e-szkoleń. Dostępne są nie tylko kursy IT, marketingowe czy związane z finansami. W ofercie nie brakuje również tych dotyczących emisji głosu, jogi czy malarstwa. Dzięki nim możemy rozwijać umiejętności zawodowe, ale i swoje pasje.

Darmowe kursy online

Ceny są różne, w zależności od stopnia zaawansowania, branży i objętości materiału. Co oczywiście nie znaczy, że nie możemy skorzystać ze szkolenia za darmo. Wiele portali oferuje pakiet wiedzy bez opłat; są również ciekawe webinary lub spotkania z ekspertami na YouTube. Znajdziemy np. darmową rehabilitację online, konwersacje językowe czy Mądre zajęcia dla dzieci online – Smart Kids Planet. Jeśli poświęcimy trochę czasu na research, okaże się, że nie tylko się czegoś nauczymy, ale również spędzimy ciekawie czas.

Kursy online z certyfikatem

Szkolenie dobrze wygląda w CV. To dowód, że lubimy się rozwijać – pogłębiać wiedzę. Jeśli zdecydujemy się wydać pieniądze na edukację, warto również zdobyć certyfikat. Pamiętajmy jednak, że to tylko potwierdzenie, że wzięliśmy udział w wydarzeniu – to, czy czegoś się nauczyliśmy, zależy od poziomu kursu i naszego zaangażowania, a nie zawsze obie te rzeczy idą w parze. Dlatego wybierajmy e-szkolenia renomowane, prowadzone przez profesjonalistów, którzy przekażą nam nie tylko „suchą” wiedzę, ale również sporo praktyki.

Jak zapłacić za szkolenie online?

Regulowanie płatności za kursy internetowe jest najłatwiejsze z wykorzystaniem płatności online, w czym Polacy radzą sobie naprawdę dobrze. Królują karty bankowe, aplikacje i płatności telefonem. Jednym ze sposobów jest oczywiście BLIK.

Wchodzimy do sklepu internetowego czy na platformę ze szkoleniami i wybieramy opcję BLIK na stronie płatności – dziś jest ona już bardzo rozpowszechniona. Potem w naszej aplikacji IKO generujemy odpowiedni kod i wpisujemy go w wybranym polu – mówi Bartłomiej Marchel, doradca Oddziału 107 PKO Baku Polskiego w Warszawie. – Tu nie ma w zasadzie miejsca na pomyłkę, wszystko dobywa się przejrzyście, a przy tym bardzo bezpiecznie. To ważne, bo klienci często o to pytają. BLIK przyda się nam także do wypłat z bankomatu. Nie zapominajmy również o przelewie na telefon – nie zapłacimy tak w sklepie internetowym, ale wykorzystamy go, kiedy chcemy szybko wysłać komuś pieniądze.

Olga Kobylańska