Zamawiaj jedzenie na wynos i płać telefonem

Choć teraz często pracujemy z domu, jedzenie, jak w biurze, niektórzy nadal zamawiają online. Dane z Uber Eats pokazały, co lubimy najbardziej jeść w czasie pracy i jakie mamy nowe przyzwyczajenia kulinarne.
około min czytania

Ulubionym dniem Polaków jest… kotlet. Chętnie sięgamy również po pizzę margheritę, pad thai (tajskie danie ze smażonym makaronem) oraz pierogi ruskie. Do tego coś do picia: ayran (napój z jogurtu i wody) lub cola. Z zup natomiast wybieramy tajską Tom Yum.

Jedzenie z dowozem online

Mamy również preferencje związanie z dniami tygodnia. We wtorki zamówienia na kuchnię meksykańską są składane o ponad 120 proc. częściej niż w pozostałe. Tego dnia jest to również ulubione kuchnia wegetarian – taco z nadzieniem vege chilli lub falafel. W inne dni tygodnia króluje drób i jagnięcina. 

Chętnie również zamawiamy rano. W tej kategorii najwyższą lokatę zajmuje burger z kiełbasą, a po nim plasuje się wysokobiałkowa przekąska składająca się z kakao, masła i mleka orzechowego oraz bananów. W porannym menu jest również croissant, koszyk warszawski (zestaw, zawierający pastę jajeczną, twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem, świeże warzywa i pieczywo) i jajecznica z trzech jaj.

Jak płacić zbliżeniowo telefonem?

Kupując jedzenie online, nie możemy odbierać go w paczkomacie – kontakt z dostawcą jest niezbędny. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi płatność telefonem.

W ciągu 30 sekund od zalogowania się do aplikacji IKO kodem PIN można płacić zbliżeniowo telefonem bez potrzeby autoryzacji operacji – wystarczy przyłożyć smartfona do terminala. Możemy też zapłacić telefonem bez logowania do aplikacji. Wystarczy kliknąć ikonę falki w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybrać przycisk „Szybka płatność” i podać PIN.

Telefon, który mamy zawsze przy sobie, uratuje nas przed brakiem gotówki czy karty – mówi Katarzyna Kowalska, doradca z Oddziału 6 PKO Banku Polskiego w Warszawie. –Wystarczy, że zainstalowaliśmy aplikację IKO – reszta zrobi się sama. Oczywiście również taka płatność ograniczona jest limitem transakcji zbliżeniowych – bez podawania PIN-u obecnie wynosi ona obecnie 100 zł. Tyle wystarczy, aby zrobić szybkie zakupy, zamówić lunch czy skorzystać z taksówki. Źródłem pieniądza dla takich operacji jest karta płatnicza, dlatego aktywując tę usługę, musimy ją najpierw wybrać. Potem tylko logujemy się do IKO i po 30 sekundach możemy płacić.

Olga Kobylańska