Sześć kroków w iPKO i jesteś inwestorem!

Inwestomat – cyfrowa rewolucja w ofercie funduszy inwestycyjnych. To nowy doradca inwestycyjny online. Wystarczy określić swój cel inwestowania, a aplikacja przeanalizuje nasze potrzeby oraz możliwości i zarekomenduje fundusze inwestycyjne.
około min czytania

Specjalistyczny serwis, który doradza klientowi, w jakie fundusze zainwestować pieniądze na określony cel, dostępny jest dla każdego, kto korzysta z serwisu internetowego iPKO.Inwestomat jest nowoczesną platformą doradczo-zakupową, za pomocą kt.rej każdy klient posiadający iPKO może wybrać najbardziej dla siebie odpowiednie fundusze inwestycyjne spośród oferty PKO TFI i określić plan oszczędzania na wybrany przez siebie cel. Aby rozpocząć inwestowanie wystarczy mieć 100 zł. Proponowana inwestycja jest zgodna z twoimi oczekiwaniami pod względem zarówno stopy zwrotu, poziomu ryzyka, jak i czasu trwania inwestycji. Jak to działa – sprawdź krok po kroku.

KROK 1

Określ cel, na który przeznaczysz inwestowane środki – może to być budowa majątku, przyszłość dzieci, większy zakup, emerytura lub inny, który wskażesz.

KROK_1.jpg 

KROK 2

Inwestomat poprosi Cię o wypełnienie ankiety, której wynik pozwoli mu ocenić twój potencjał finansowy, nastawienie do ryzyka, wiedzą o inwestowaniu. Określi dokładnie, jakim jestem inwestorem. Wypełnienie ankiety zajmie kilka minut.

KROK_2.jpg

KROK 3

Doprecyzuj cel swojej inwestycji. Podaj, ile możesz wpłacić na początek i – w zależności od wybranego celu – ile chcesz uzbierać lub ile miesięcznie możesz wpłacać, by zrealizować swój cel.

KROK_3.jpg

KROK 4

Jeśli cel jest określoną kwotą, inwestomat odpowiednio policzy, ile powinieneś wpłacać miesięcznie, by go osiągnąć. Jeśli cel nie był określony jako kwota, policzy, ile wyniesie ona na koniec okresu inwestowania. Podpowie również, w jaki fundusz najlepiej zainwestować. Ta kalkulacja uwzględni twoje nastawienie do ryzyka. Inwestomat zaprezentuje wyniki dla trzech scenariuszy: optymistycznego, prawdopodobnego i pesymistycznego.

KROK_4.jpg

KROK 5

Zaakceptuj propozycję inwestomatu lub zmień założenia.

KROK_5.jpg

KROK 6

Dokonaj zakupu jednostek uczestnictwa wskazanych funduszy inwestycyjnych.

KROK_6.jpg

 

Inwestomat powstał na podstawie rozmów z klientami

  • Przeprowadziliśmy je z osobami, zainteresowanymi inwestowaniem w fundusze inwestycyjne. Staraliśmy się poznać ich oczekiwania i obawy. Co mogłoby im pomóc w komfortowym inwestowaniu? Dzisiaj klient nie przychodzi do banku, żeby kupować produkty finansowe, ale by realizować swoje cele życiowe, a bank ma mu w tym pomóc. Inwestomat jest odpowiedzią na te oczekiwania. To nowoczesna platforma doradczo-zakupowa pozwalająca w prosty, intuicyjny sposób wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie instrumenty inwestycyjne i dokonać jednorazowej transakcji lub ułożyć plan systematycznego oszczędzania.

Więcej ciekawych treści znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu „Bankomania”.

*Inwestowanie w fundusze inwestycyjne w oparciu o informacje przekazywane w ramach usługi doradztwa wiąże się z ryzykiem utraty części lub nawet całości inwestowanych środków. Pełna informacja o ryzykach wskazana jest w prospektach informacyjnych Funduszy oraz w Kluczowych Informacjach dla Inwestorów (KIID) dostępnych u dystrybutorów lub na stronie www.pkotfi.pl i należy się z nim zapoznać się przez dokonaniem inwestycji.