Ubezpiecz się w dobrym towarzystwie

W pierwszym półroczu tego roku Polacy wydali na ubezpieczenia na życie 10,6 mld zł – czytamy w raporcie Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jak się okazuje, przyszłość i losy rodziny są dla nas niezwykle ważne.
około min czytania

Rozsądek podpowiada nam, że warto myśleć o przyszłości i chronić nasze zdrowie oraz mienie. W praktyce jednak bywa różnie. Odwlekamy pewne decyzje do chwili, gdy jest za późno. Dzieje się tak, ponieważ nie widzimy szybkich i realnych efektów. Kiedy jednak już się zdecydujemy, szukamy renomowanych firm, które na rynku uważane są za profesjonalne.

Jedną z nich jest PKO Ubezpieczenia. Powodem tej popularności jest szeroka oferta oraz łatwy zakup ubezpieczenia w banku, często w powiązaniu z produktem bankowym np. kredytem czy pożyczką. Szukając dobrego pakietu, potraktujmy sprawę kompleksowo.

– Po pierwsze OnkoPlan. Jest to ubezpieczenie, które zapewnia ochronę na wypadek diagnozy nowotworu. Ubezpieczeniem mogą być objęte osoby do 60 roku życia – mówi Karolina Roszczyniała, doradca PKO Banku Polskiego. – Atrakcyjnym rozwiązaniem dla klientów Bankowości Osobistej jest również ubezpieczenie na życie Bezpieczny Plan, które kierujemy do osób w wieku do 65 roku życia. Ubezpieczenie zapewnia wypłatę w razie śmierci osoby ubezpieczonej i może być dla bliskich istotnym wsparciem w przypadku spłaty kredytu czy innych zobowiązań finansowych.

Najpierw zdrowie

sluchawka-150.jpg

OnkoPlan od PKO Ubezpieczenia powinien spełnić nasze oczekiwania. Jest to ubezpieczenie dla osób w wieku od 18 do 60 lat, które nie chorowały w przeszłości na nowotwór złośliwy ani nowotwór przedinwazyjny (tzw. in situ). Do wyboru są trzy warianty różniące się ceną oraz zakresem usług:

  • Komfort: suma ubezpieczenia 70 tys. zł, druga opinia medyczna, pakiet PKO Pomoc Medyczna;
  • Premium: suma ubezpieczenia 40 tys. zł, druga opinia medyczna, pakiety PKO Opieka Medyczna za granicą do 1 mln euro i PKO Pomoc Medyczna;
  • Premium+: pakiet świadczeń analogiczny do pakietu Premium, różniący się wysokością sumy ubezpieczenia, która w tym wariancie wynosi 100 tys. zł.

Każdy z pakietów dzieli się jeszcze na grupy wiekowe: 18-39, 40-54, 55-60. Za najtańszy pakiet w pierwszej grupie wiekowej zapłacimy 23 zł miesięcznie. Cena zależy od wieku, ponieważ to on zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór.

OnkoPlan oferuje kompleksową pomoc w sytuacji, kiedy zachorujemy na nowotwór – kontynuuje doradca. – Mamy wtedy nie tylko zagwarantowane leczenie oraz pomoc medyczną na każdym etapie choroby, ale również dodatkowo pieniądze. Największym powodzeniem cieszy się opcja Premium i Premium+, w której zapewnione jest leczenie szpitalne i opieka medyczna za granicą. Wyjeżdżamy wtedy do zagranicznej klinki i w ramach ubezpieczenia towarzystwo pokrywa koszty leczenia do miliona euro. Taka możliwość jest głównym atutem tej polisy. Poza tym z ubezpieczenia opłaca się przejazdy, przeloty, koszty osoby towarzyszącej czy zakwaterowanie, a także całą organizację, dzięki temu osoba chora może skupić się w pierwszej kolejności na tym co najważniejsze, czyli na leczeniu.

Zawsze na pierwszym planie

Krzyz-150.jpg

Zadaniem ubezpieczenia na życie Bezpieczny Plan dostępnego w ofercie Bankowości Osobistej jest dbać i chronić bliskich na wypadek naszej śmierci. Kwota ubezpieczenia wynosi od 300 tys. zł do 1 mln zł. Polisę mogą wykupić osoby mające od 18 do 65 lat. Jeżeli nie są wymagane badania medyczne, wówczas ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się w następnym dniu po zawarciu umowy ubezpieczenia, pod warunkiem opłacenia składki. Jeżeli badania okażą się konieczne, ubezpieczony zostanie objęty ochroną tymczasową na jeden miesiąc polisowy.  

Wysokość składki zależy od sumy ubezpieczenia oraz wieku wstępu i jest ustalana indywidualnie. Umowa jest zawierana na okres 5 lat i w tym czasie wysokość składki nie ulega zmianie.

To jest życie!

serce-150.jpg

Kupując polisę Moje Życie 24 zabezpieczamy się kompleksowo na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń losowych; poważnego zachorowania, całkowitej niezdolności do pracy i śmierci. Umowa ubezpieczenia zawierana jest na 3 lata i trwa maksymalnie do ostatniego dnia miesiąca, w którym ukończymy 60 lat. Ubezpieczenie przeznaczone jest dla osób w wieku od 18 do 57 lat, u których w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku nie zdiagnozowano poważnych chorób takich jak np. nowotworu złośliwego, czy choroby trzustki i nie zostały skierowane na szczegółowe badania medyczne.

Bezpieczne auto

samochod 150.jpg

Wybierając pakiety ubezpieczeniowe PKO Banku Polskiego nie możemy zapomnieć również o ubezpieczeniu komunikacyjnym. W ofercie są OC, AC, NNW od następujących firm ubezpieczeniowych AXA, Benefia, Proama, Link 4, InterRisk i ubezpieczenie Car Assistance od PKO Ubezpieczenia. Ubezpieczenie komunikacyjne w PKO Banku Polskim można kupić również za pomocą aplikacji IKO, w iPKO oraz w oddziale.

Aleksandra Pietruczuk