Ubezpieczenie na feriach – zjeżdżaj bezpieczną trasą
Ubezpieczenie podróżne na czas zimowego wyjazdu może być jak slalom gigant z ostrymi zakrętami, stromymi stokami i ryzykiem kontuzji. Dlatego nie wybierajmy go bez dokładnego sprawdzenia oferty. Musi być pewne na 100 procent, z gwarancją jakości ubezpieczyciela. 2019-12-16Prawie jedna trzecia Polaków potrafi jeździć na nartach. Czynnych narciarzy jest w naszym kraju ponad 4 mln, a zimowe wyjazdy narciarskie są w modzie. Chętnie odwiedzamy Słowację, Włochy i Austrię, ale wciąż najczęściej wybieramy polskie stoki. Całość wydatków Polaków na wyjazdy narciarskie i sprzęt to ok. 3 mld zł.
Powoli zaczyna się sezon wyjazdowy, szczególnie atrakcyjny dla młodzieży oraz rodzin. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu Moje Podróże24 – mówi Joanna Kaszuba, doradca PKO Banku Polskiego. – Ten produkt najchętniej kupujemy przez platformę iPKO. Klientom łatwiej i wygodniej jest zapoznać się z ofertą w internecie. Czasem przecież robimy to na ostatnią chwilę. Miłośnicy narciarstwa i snowboardu mają także opcję – sportów zimowych wysokiego ryzyka. Jeśli decydujemy się na przygodę na stoku, nie zapominajmy o tym wariancie.
W ramach podstawowego zakresu ubezpieczenia Moje Podróże24 możemy otrzymać „czteropak” korzyści. Co dokładnie?
- Ubezpieczenie kosztów leczenia, m.in.: hospitalizacja, leczenie ambulatoryjne, wizyty lekarskie, leczenie stomatologiczne, leczenie związane z ciążą i porodem, zakup lekarstw, środków opatrunkowych i transport medyczny.
- Ubezpieczenie assistance, m.in.: transport członków rodziny, wizyta członka rodziny, kontynuacja podróży zagranicznej ubezpieczonego, pokrycie kosztów poniesionych w związku z opóźnieniem podróży zagranicznej, pomoc tłumacza, pokrycie kosztów poszukiwań i ratownictwa.
- Dodatkowe ubezpieczenia: bagażu podróżnego, następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym, ubezpieczenie family assistance oraz ryzyka: podczas wykonywania pracy umysłowej, uprawiania sportów rekreacyjnych, zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych.
- Pakiet rozszerzony:
– ubezpieczenie kosztów rezygnacji wyjazdu albo kosztów skrócenia wyjazdu w wybranych sytuacjach losowych określonych w OWU;
– ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie, ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej samochodem;
– ryzyka: wykonywanie pracy fizycznej, wykonywanie pracy fizycznej wysokiego ryzyka, uprawiania sportów wysokiego ryzyka, uprawiania sportów zimowych wysokiego ryzyka, uprawiania sportów ekstremalnych.
Kiedy lubimy jazdę na „czarnych” trasach, ubezpieczenie podróżne z pakietem rozszerzonym to w zasadzie konieczność. Nie oszczędzajmy na tego typu wydatkach. Przyda się nam również wiedza dotycząca postępowania, kiedy np. ulegniemy wypadkowi. Pamiętajmy, że musimy wtedy jak najszybciej nasz przypadek zgłosić do Centrum Operacyjnego działającego w imieniu PKO Ubezpieczenia wraz z odpowiednimi dokumentami określonymi w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Aleksandra Pietruczuk