Okna, drzwi i bramy z Białegostoku. W Pafo-Bud stawiają na jakość

Konkretny w rozmowie, skuteczny w biznesie. Taki jest Dariusz Matyszewski, udziałowiec firmy Pafo-Bud z Białegostoku, która od ponad 20 lat produkuje okna, drzwi i bramy. W swoich działaniach spółka stawia na jakość towaru i usługi przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
około min czytania

Dlaczego zdecydował się Pan realizować w branży stolarki okiennej i drzwiowej, zakładając i rozwijając firmę Pafo-Bud?

Zdecydował o tym bardzo duży popyt na stolarkę budowlaną pod koniec XX w. Ogromne zainteresowanie oferowanymi przez nas produktami i usługami pozwoliło nam skutecznie rozwinąć firmę.

Firma Pafo-Bud prosperuje od 1998 r. Jak wyglądały początki Państwa działalności?

Skromnie, ale szybko zaczęło się to zmieniać. Największym wyzwaniem była organizacja polityki finansowej naszej firmy.

Jak na przestrzeni 30 lat zmieniła się Wasza branża? Jak rozwija się dzisiaj? Czy nadal jest miejsce dla nowych firm?

Branża rozwija się bardzo dynamicznie. Niestety, miejsca dla nowych firm jest coraz mniej. Rynek jest bardzo trudny z powodu bardzo dużej podaży stolarki.

Co jest dla Państwa priorytetem, jeżeli chodzi o zaspokajanie potrzeb klientów?

Priorytetem zawsze jest dla nas jakość towaru i usługi.

Świat idzie do przodu i szybko się rozwija. Jakie znaczenie w biznesie ma pogoń za nowymi technologiami? Z jakich nowoczesnych narzędzi Państwo korzystają?

Oczywiście, że świat idzie do przodu. My również staramy się wykorzystywać najnowsze rozwiązania technologiczne. Dotyczy to szczególnie nowych rozwiązań w świadczonych przez nas usługach. 

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa wymaga bardzo dużej wiedzy z różnych obszarów oraz szerokiego zakresu specyficznych umiejętności. Jaki powinien być idealny szef firmy?

Czujny i zdecydowany w swoich działaniach.

Co doradziłby Pan osobom, które stawiają pierwsze kroki w biznesie? Jakich błędów należy unikać?

Uważać na wszystko. Błędów nie da się uniknąć, a ile się ich popełni i jakie – to zależy tylko od nas.

Dokąd zmierza Wasza firma? Jak wyobrażacie sobie swój biznes za dziesięć lat?

W chwili obecnej nie mamy tak dalekosiężnych planów. Oczywiście cały czas będziemy mieli na uwadze stały rozwój firmy. Uważam, że bardzo dużo będzie zależało od polityki finansowo-gospodarczej państwa.

Współpracujecie z PKO Bankiem Polskim, który jest Waszym partnerem w biznesie. Z jakich produktów korzystacie? Jak oceniacie współpracę?

Naszą współpracę z PKO Bankiem Polskim oceniamy bardzo dobrze. Cały czas korzystamy z drobnych kredytów obrotowych, które uruchamiane są w razie konieczności. Jest to dla nas bardzo wygodne rozwiązanie.

Marek Wiśniewski

Anna Krywoszej, doradca PKO Banku Polskiego, Oddział 2 w Białymstoku

Spółka Pafo-Bud rozpoczęła współpracę z PKO Bankiem Polskim w lutym 2000 r. od założenia konta do bieżącej obsługi. Później zaciągnęła kredyt na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej, z którego klienci korzystają do dziś już od 10 lat. Zaproponowałam korzystne kursy przy obsłudze walutowej, co przyczynia się do wymiany walut na bankowej platformie iPKO dealer. Kolejnym etapem rozszerzenia współpracy są leasingi na nowe auta wspólników w przyszłości. Jako doradca, który obsługuje klienta od kilku lat, cały czas staram się dbać o jego potrzeby i dopasowywać odpowiednie produkty bankowe do bieżącej sytuacji funkcjonowania spółki. Współpraca z Pafo-Bud układa się bardzo dobrze, jest stabilna i perspektywiczna.

iPKO dealer to zaawansowany kantor internetowy dla firm. Pozwala m.in. na wymianę walut po konkurencyjnym kursie, zlecanie automatycznych transakcji po osiągnięciu wcześniej określonego kursu i ustalenie indywidualnego kursu przed realizacją przelewu zagranicznego. Zapewnia podgląd bieżących kursów, analiz i aktualności rynkowych. Użytkowanie internetowej platformy wymiany walut jest bezpłatne. Warunkiem dostępu do iPKO dealer jest posiadanie rachunku bankowego dla firm oraz uruchomienie usługi bankowości elektronicznej w PKO Banku Polskim.