W podróż do… Rzeszowa! Rusza 11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

Gujana Francuska, Namibia, Spitsbergen, Bhutan, Papua czy Madagaskar – w tę podróż nawet nie musisz się pakować! Zwiedzisz wszystkie te kraje, odwiedzając w najbliższym czasie Rzeszów, a w nim 11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy.
około min czytania

To tu spotkają się fascynujący ludzie i ich niesamowite historie z podróży. Między 29 listopada a 1 grudnia nie może zabraknąć i Ciebie!

Wyjątkowe miejsca… Razem z Tomkiem Owsianym uczestnicy festiwalu będą mieli szansę wybrać się do Gujany Francuskiej, Anna i Krzysztof Kobusowie zabiorą wszystkich do Namibii (o której wydali książkę „Namibia. 9000 km afrykańskiej przygody”), zaś Natalia Mileszyk – swoim kobiecym okiem – przybliży zgromadzonym Iran, który nadal jest mało znany w naszym kraju i często oceniany przez pryzmat stereotypów.

Nie zabraknie też stałych akcentów, czyli… ośmiotysięczników! W Himalaje wybrać się będzie można z Magdaleną Gorzkowską, która przed kilkoma tygodniami stanęła na szczycie Manaslu (to jej trzeci ośmiotysięcznik!). Dobrze znani publiczności Kalejdoskopu Ola i Karol Lewandowscy z bloga BusemprzezSwiat.pl zapraszają w podróż historyczną amerykańską „Route 66”. Pojawią się także Spitsbergen, Bhutan, Papua czy Madagaskar, który poznamy oczami ucznia VIII klasy szkoły podstawowej – Szymona Radzimierskiego.

… i wyjątkowe spotkania Podczas Festiwalu o swoich podróżach opowiedzą m.in. Jasiek Mela, Jakub Porada oraz laureat tegorocznego Złotego Czekana i jeden z najwybitniejszych himalaistów świata – Krzysztof Wielicki.

Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy to pierwsza impreza festiwalowa o tematyce podróżniczej w województwie podkarpackim, odbywająca się nieprzerwanie od 2009 r. Poprzednie edycje Festiwalu przyciągnęły ponad 3 tys. słuchaczy.

W tym roku spodziewamy się podobnej liczby uczestników, tym bardziej, że atrakcje będą równie ciekawe, a już w piątkowy wieczór (29.11) odbędzie się Kalejdoskopowy koncert Wojtka Waglewskiego i grupy VOO VOO, która wraca do Rzeszowa po 7 latach nieobecności, więc tym bardziej serdecznie zapraszamy – mówi Bartek Piziak, pomysłodawca Festiwalu i jeden z jego organizatorów.

Festiwal rozpocznie się w piątkowe przedpołudnie od Akademii Młodych Odkrywców dedykowanej uczniom podkarpackich szkół. Będzie to okazja do wysłuchania prelekcji podróżników, ale również do wzięcia udziału w warsztatach i licznych konkursach.

Oktawia Staciewińska

Szczegółowy rozkład jazdy

Piątek, 29.11.2019 – G2A ARENA – Start: 16:00

Piotr Śliwiński – 12 x dookoła świata z Podkarpacia!

Roman Stanek – Zachodnie wybrzeże Spitsbergenu i polskie stacje badawcze

Piotr Opacian – Kajakiem na krańce świata: Xingu i Oleniok

Magdalena Gorzkowska – Z Igrzysk Olimpijskich w Himalaje

20:30 – Koncert Kalejdoskopu: Wojciech Waglewski i VOO VO

Sobota, 30.11.2019 – G2A ARENA – Start: 14:00

Bartek Rubik – Mozaika latynoamerykańska

Natalia Mileszyk – Twarze Iranu kobiecym okiem

Ola i Karol Lewandowscy – Busem przez świat. Droga 66

Szymon Radzimierski – Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura

Wojciech Męczyński – Wieloryby z Królestwa Tonga… i mniejsi mieszkańcy oceanów

Anna i Jakub Urbańscy – Papua – ostatni kontakt

Ryszard Czajkowski – Podróżnik od zawsze

Niedziela, 01.12.2019 – G2A ARENA – Start: 14:00

Tomasz Owsiany – Do wnętrza Gujany Francuskiej

Renata Sabela – Bhutan – Życie u podnóża Himalajów

Anna i Krzysztof Kobusowie – Namibia. Przez pustynię i busz

Jakub Porada – Pokaż nam świat

Jasiek Mela – O podróżach na krańce świata i w głąb siebie

Krzysztof Wielicki – Piekło mnie nie chciało