23 sierpnia BAHK w Sokółce. Zbieramy krew dla Patryka

Już jutro Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa zatrzyma się w Sokółce. Będzie jej towarzyszyła specjalna zbiórka krwi dla będącego w szpitalu w ciężkim stanie Patryka.
około min czytania

To szczególna akcja, podczas której będzie można oddać krew dla Patryka, który w ciężkim stanie trafił do szpitala i pilnie potrzebuje krwi. Każdy może pomóc jutro oddając krew w Sokółce – zapraszamy na Plac Kościuszki w godzinach 8:00-16:00, ale także w kolejnych dniach – w punktach krwiodawstwa w całym kraju. W Warszawie można się zgłosić, m.in. do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) na Saskiej Kępie ul. Saska 63/75 lub do dowolnej placówki pobrań podając informację, że oddajemy krew dla Patryka Gańko, który jest pacjentem Szpitalu Powiatowego w Mińsku Mazowieckim.

Każdy, kto odda krew dla Patryka i na adres bahk@pkobp.pl prześle skan potwierdzający ten fakt, otrzyma bankowy upominek.

Kolejna akcja BAHK odbędzie się 30 sierpnia w Wysokiem Mazowieckiem. Podczas tegorocznej bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa zebraliśmy już ponad 400 l krwi. Tylko w maju i czerwcu dołączyło do nas blisko 900 osób z 11 polskich miast. Następna Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się 30 sierpnia w Wysokiem Mazowieckiem.

Ewa Maciejewska