OCknij się i wykup OC w swoim banku!

Co pół minuty naprawiana jest w Polsce jedna szkoda z OC. Tylko w pierwszym kwartale tego roku ubezpieczyciele zlikwidowali ponad 300 tys. szkód, a poszkodowani otrzymali ponad 2,3 mld zł odszkodowań i świadczeń, czyli o ponad 2,5 proc. więcej niż rok wcześniej.
około min czytania

Na ochronę swoich pojazdów Polacy wydali w I kw. 2019 r. prawie 6 mld zł, z czego ok.3,7 mld zł stanowiły składki na OC, a ok. 2,2 mld zł – na autocasco. Dbamy o swoje samochody, dbamy o bezpieczeństwo i o czas, jaki poświęcamy na załatwienie formalności. Od niemal roku na wykupienie ubezpieczenia OC potrzebujemy znacznie mniej czasu niż wcześniej. PKO Bank Polski wprowadził bowiem polisę komunikacyjną.

Atrakcyjna oferta

We współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi o uznanej pozycji rynkowej: Benefia, Proama (marka Generali), Inter- Risk, AXA, Link 4 i PKO Ubezpieczenia Bank udostępnił pełny zakres ochrony ubezpieczeniowej potrzebnej posiadaczom samochodów. Kupując ubezpieczenia komunikacyjne w PKO Banku Polskim, można np. wybrać polisę OC u jednego ubezpieczyciela, a autocasco u innego. Decydując się na najatrakcyjniejsze ze swojego punktu widzenia elementy pakietu, posiadacz auta będzie mógł osiągnąć najlepszą dla siebie cenę, ponosząc odpowiednio niższe koszty ubezpieczenia.

Dla mnie najważniejsza jest wygoda. Nie muszę już sam szukać i porównywać ofert towarzystw ubezpieczeniowych, Bank robi to za mnie – mówi Przemysław Bukowski z Warszawy.

Proste zasady

Konstrukcja oferty jest prosta. Właściciel auta ma do dyspozycji polisy OC z Zieloną Kartą, AC, NNW i Assistance – z czego każda, poza OC, w trzech wariantach. Ubezpieczenie OC, AC, NNW, Zielona Karta ma taki sam zakres, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego. Opcje są tak pomyślane, aby sprostać wymaganiom klientów mających różne oczekiwania co do zakresu, sumy ubezpieczenia i sposobu likwidacji ewentualnych szkód oraz kosztów ubezpieczenia. Posiadacz samochodu, w zależności od jego marki, roku produkcji, może wybrać najbardziej optymalne dla siebie rozwiązanie kosztowe. Po wyborze opcji przez klienta składka jest obliczana błyskawicznie – cały proces wystawienia polisy potrwa kilka minut. Jest możliwy zakup polisy nawet z półrocznym wyprzedzeniem. W ten sposób można zyskać zabezpieczenie przed potencjalnymi zmianami cen ubezpieczeń komunikacyjnych do 6 miesięcy.

Olga Kobylińska

Cała "Bankomania" dostępna online.