Bezpieczny plan!

Coraz chętniej korzystamy z ubezpieczeń. Badania pokazują jednak, że ponad połowa Polaków decyduje o wykupieniu polisy tylko ze względu na wcześniejsze doświadczenia, więc słynne „mądry Polak po szkodzie” wciąż jest prawdą.
około min czytania

Ubezpieczenia na życie – z troską o najbliższych

Życie potrafi zaskakiwać. Choć troszczymy się o to, aby każdy dzień był jak najmniej przypadkowy, nie mamy wpływu na wszystkie okoliczności. Warto jednak ograniczać przykre następstwa nieoczekiwanych sytuacji, w szczególności tej najtrudniejszej, jaką jest utrata bliskiej osoby. Wartość odszkodowań i świadczeń wypłaconych bliskim z tytułu ubezpieczenia na życie z roku na rok w Polsce rośnie. Według Polskiej Izby Ubezpieczeń wartość odszkodowań i świadczeń z ubezpieczeń na życie w 2018 r. w Polsce wyniosła 21,5 mld zł. Ten wynik pokazuje, że Polacy coraz chętniej zabezpieczają siebie i bliskich. W 2018 r. liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym wzrosła o 14 proc.

Z myślą o najbliższych

Badania pokazują, że z możliwości wykupienia polisy ubezpieczenia zdrowotnego, na wypadek chorób nowotworowych czy ubezpieczenia na życie rzadko korzystają ludzie samotni, którzy nie myślą o potrzebie zabezpieczenia rodziny. Ponadto aż 1/5 Polaków uważa, że „świadomie podejmuje ryzyko” i dlatego rezygnuje z możliwości ubezpieczenia się na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń. Jak bardzo pozorne jest ich poczucie bezpieczeństwa, przekonują się dopiero wtedy, gdy wpadają w życiowe tarapaty.

Gdy ulegniesz wypadkowi lub zachorujesz

Moje Życie24 to ubezpieczenie, które zabezpiecza bliskich na wypadek śmierci, trwałej i całkowitej niezdolności do pracy oraz poważnej choroby. Do dyspozycji jest również OnkoPlan, czyli ubezpieczenie zapewniające pomoc w przypadku pierwszego zachorowania na nowotwór złośliwy (z wyjątkiem nowotworów wtórnych). Ochroną objęte są także osoby z nowotworami in situ (poza in situ raka skóry). Ubezpieczenie jest dostępne w 3 wariantach: Komfort, Premium i Premium Plus – w zależności od sumy ubezpieczenia i ewentualnego pakietu zagranicznej opieki medycznej. Dzięki ubezpieczeniu OnkoPlan możliwe jest wsparcie finansowe do 100 tys. zł. Polisa w wariancie Premium i Premium Plus obejmuje koszt organizacji i leczenia szpitalnego za granicą do 1 mln euro (z wyjątkiem USA).

Bezpieczny plan

Od połowy lipca 2019 r. PKO Bank Polski wprowadził do oferty ubezpieczenie na życie Bezpieczny Plan, które zapewnia wypłatę świadczenia w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Otrzymane środki z polisy mogą być istotnym wsparciem w trudnym momencie, jakim jest utrata bliskiego. Bezpieczny Plan dostępny jest u doradców Bankowości Osobistej i Bankowości Prywatnej. Klienci otrzymują możliwość wyboru dowolnej sumy ubezpieczenia od 300 tys. zł do 1 mln zł. Składka ubezpieczeniowa dla każdego klienta jest wyliczana indywidualnie, a jej wysokość nie zmienia się przez 5 lat trwania umowy ubezpieczenia. Polisę można kupić w pakiecie z OnkoPlanem lub osobno. Przy zakupie tych dwóch ubezpieczeń klienci otrzymują rabat w składce w wysokości 20 proc. na każdy z produktów wchodzących w skład tego pakietu.

Zachowaj zdrowie

PKO Bank Polski stale poszerza ofertę ubezpieczeń, które zapewniają klientom ochronę w wielu aspektach życia. Być może niedługo pojawią się także atrakcyjne ubezpieczenia zdrowotne. Korzysta z nich dziś w Polsce ok. 2 mln osób. To obiecujący rynek. W 2018 r. liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym wzrosła o 14 proc. w porównaniu do roku 2017. Przyczyn tego możemy upatrywać nie tylko w coraz trudniejszym dostępie do specjalistów w Narodowym Funduszu Zdrowia, ale także – jak wynika z badań – w rosnącej zamożności Polaków.

– Rozważamy uruchomienie ubezpieczeń zdrowotnych w 2020 r., ponieważ coraz więcej Polaków docenia usługi ułatwiające sprawny dostęp do opieki medycznej czy skrócenie czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty. Ważnym aspektem jest także łatwa i szybka dostępność oferty. Życie klientów przenosi się do Internetu, dlatego oprócz zapewnienia szerokiego zakresu świadczeń istotna jest możliwość zakupu ubezpieczeń przez telefon czy komputer. Dlatego z czasem w systemie online mogą pojawić się kolejne produkty ubezpieczeniowe – mówi Sławomir Łopalewski, prezes PKO Ubezpieczenia.

Olga Kobylińska

Cała "Bankomania" dostępna online.