BAHK: 30 sierpnia w Wysokiem Mazowieckiem

W piątek 30 sierpnia odbędzie się Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Wysokiem Mazowieckiem. Zapraszamy! Podczas zbiórki zorganizowanej tydzień wcześniej w Sokółce zebrano ponad 35 litrów krwi.
około min czytania

Zbiórka odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Ludowej 15 od godziny 9.00 do 13.30. Tydzień wcześniej Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbyła się w Sokółce. Na miejsce zbiórki przy Placu Kościuszki, w godzinach 8.00-16.00 stawiło się ponad 90. krwiodawców. Dzięki nim udało się pozyskać ponad 35 l krwi.

– Pierwszy raz oddałem krew w 2010 r. i od tego czasu staram się to robić regularnie, jak tylko pozwala mi czas. Dzięki takim inicjatywom jak Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa można komuś pomóc i zachęcić do tego więcej osób. A chęć pomocy drugiemu człowiekowi jest dla krwiodawców najważniejsza – mówił Marcin Siemienowicz, oddający krew podczas akcji w Sokółce.

Podczas tegorocznej Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa udało się zebrać już ponad 400 l krwi. Tylko w maju i czerwcu do akcji dołączyło blisko 900 osób z 11 polskich miast. Następna Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się 6 września w Bydgoszczy.

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim