Polisa na urlop

Obok kremu z filtrem i paszportu coraz częściej pamiętamy również o polisie turystycznej. Nie chcemy, by krótkie chwile odpoczynku zakłóciły problemy zdrowotne czy zagubiony bagaż.
około min czytania

Jeszcze kilka lat temu trudno było przekonać klientów do skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia. – Nie do końca wierzyli, że może faktycznie pomóc, gdy odwołany zostanie lot lub gdy nagle z ważnych przyczyn trzeba zrezygnować z podróży. Dziś widzą, że to nie tylko działa, ale też daje im poczucie bezpieczeństwa – mówi Mariusz Kudła, właściciel biura podróży w Krośnie.

Polisanaurlop-jotpegjpg.jpg
Wybierając ubezpieczenie, warto postawić na takie, które oferuje szeroki zakres pomocy. Ubezpieczenie Moje Podróże24 pokrywa koszty leczenia w trakcie podróży, nawet gdy problemy zdrowotne są wynikiem zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych. Ponadto zapewnia ochronę w zakresie odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków. Chroniony jest też bagaż osobisty i sprzęt sportowy, np. rower czy sprzęt do nurkowania. Ochroną można objąć wszystkich uczestników wyjazdu i pozostającą w domu rodzinę. Polisa może zostać uzupełniona o ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu albo kosztów skrócenia podróży. Moje Podróże24 można wykupić, korzystając z bankowości elektronicznej iPKO oraz aplikacji IKO. Zakup jest premiowany zniżkami: 10 proc. z Kartą Dużej Rodziny, 10 proc. z kartą rodzinną i 30 proc. z Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Mając wszystkie te karty, można skorzystać z każdego z rabatów, co obniży składkę za ubezpieczenie.

Olga Kobylińska

Cała "Bankomania" dostępna online.