PKO Bank Polski z Nagrodą Gospodarczą Polskiego Radia

W IV edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia PKO Bank Polski został nagrodzony w kategorii Filantrop Polski. Kapituła doceniła prospołeczną postawę i zaangażowanie Banku w walkę z Covid-19.
około min czytania

Bank otrzymał nagrodę za szereg działań prowadzonych podczas pandemii. Od początku epidemii koronawirusa Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego na walkę z Covid-19 przekazała blisko 23 mln zł. Pomoc trafiła m.in. do służb sanitarnych i medycznych.

Bank wsparł szpitale kupując, m.in. respiratory transportowe, aparaty do wentylacji zastępczej CPAP, kardiomonitory, defibrylatory, urządzenia do ozonowania, specjalistyczne łóżka szpitalne, lampy bakteriobójcze, kombinezony i fartuchy barierowe czy okulary ochronne. Zaangażował się też w zakup testów diagnostycznych i środków ochrony osobistej. Ponadto spółki GK przekazały ponad 140 aut na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego, szpitali jednoimiennych oraz służb mundurowych.

Bank włącza się także w działania wspierające walkę z epidemią poza granicami kraju. Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych konwój ze środkami sanitarnymi dla Ukrainy. Pomoc trafi do potrzebujących w ramach realizowanego przez MSZ programu „Wsparcie na rzecz walki z Sars-Cov-2”.

Nadal Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków na walkę z koronawirusem. Każdy może dołączyć, dokonując wpłat w aplikacji mobilnej IKO z funkcją Pomagaj z nami – walka z Covid19 lub na konto Fundacji PKO Banku Polskiego 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem przelewu: walka z Covid19.

Z pomocą dla służb medycznych ruszyli również bankowi wolontariusze. Szycie maseczek i robienie przyłbic dla służb medycznych, zbiórki pieniędzy i żywności dla podopiecznych domów dziecka czy DPS-ów oraz wsparcie osób potrzebujących to tylko część podejmowanych przez nich działań.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia to ranking promujący polską gospodarkę oraz firmy, które w efektywny sposób przyczyniają się do wzrostu gospodarczego kraju, angażują się w działalność prospołeczną i tworzą innowacyjne rozwiązania.