Spotkajmy się w Rotundzie: 10 lat rowerem dookoła świata

2020-10-22, 18:00
Zapraszamy na spotkanie „Podróż życia – 10 lat rowerem dookoła świata” z Adelą Tarkowską i Krzysztofem Józefowskim. To pierwsza polska para, która objechała świat na rowerach.
około min czytania

Adela i Krzysztof z BikeTheWorld.pl byli w drodze nieprzerwanie przez prawie 10 lat, przejechali 60 państw na 6 kontynentach, pokonując 87 700 km. Jest to najdłuższa polska wyprawa rowerowa w historii.

Swoją bezprecedensową podróżą dowiedli, że można realizować wielkie marzenia, wizje i pragnienia serca niezależnie od wszelkich trudności i przeciwności losu, za co zostali nominowani do Travelerów National Geographic oraz nagrodzeni Kolosem – najbardziej prestiżową nagrodą w świecie podróżniczym.

Adela i Krzysztof zabiorą publiczność w barwną podróż, podczas której podzielą się fascynującymi historiami ze swojej trwającej dekadę wyprawy dookoła świata. Opowiedzą, jak przemierzali liczne góry i pustynie, jak pchali rowery dniami przez nieprzystępne afrykańskie bezdroża. Wprowadzą Was w świat niezwykłych kultur, oprowadzając po wszystkich kontynentach.

Bądźcie z nami, a dowiecie się: Co ich zainspirowało do wybrania się w tę podróż? Jak przygotować się do tak długiej wyprawy? Jak przetrwać burzę piaskową czy mroźną zimę w Patagonii? Jak pokonać rzekę pełną krokodyli? Jak wygląda noc w paragwajskim więzieniu?

Wydarzenie jest dostępne online – udostępniony zostanie live streaming.