Spotkajmy się w Rotundzie: Marcin Lewandowski – droga do sukcesu

Polski lekkoatleta specjalizujący się w biegach średnich i brązowy medalista mistrzostw świata z katarskiej Dohy na dystansie 1500 m będzie gościem kolejnej odsłony „Spotkajmy się w Rotundzie”, która odbędzie się online 5 listopada o godzinie 18. Marcin Lewandowski opowie o pasji do biegania, treningach i o tym, ile pracy kosztuje stanięcie na podium.
około min czytania

Sportowiec porozmawia z dziennikarzem Krzysztofem Łoniewskim o tym, jak zostać 10 lat na scenie największych stadionów na świecie. Będzie to spotkanie na wielkim luzie, bo taki właśnie jest Marcin. Nie zabraknie jednak momentów smutnych i trudnych – droga do sukcesu nie zawsze przecież była prosta.

W 2009 r. podczas mistrzostw świata został podcięty i upadł, w efekcie czego w biegu zajął ostatnie miejsce. Mimo tego dostał się do finału. Podobnie było w eliminacjach Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Tego samego roku „leżał” też podczas Halowych Mistrzostw Świata w Stambule, a w 2013 r. zachorował przed finałem biegu na 1500 m (zajął 4. Miejsce).

Jak widać, determinacja to siła, która prowadzi Marcina do sukcesu. W tym roku Polak pobił 29-letni rekord kraju w biegu na 2000 m, łamiąc podczas 2. Memoriału Ireny Szewińskiej barierę 5 minut o niemal trzy sekundy (4:57.09).

Zapraszamy na inspirującą opowieść, w której nie ma rzeczy niemożliwych.

Złote medale:

  • Mistrzostwa Europy w Barcelonie w 2010 r.,
  • Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze w 2015 r.,
  • Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Debreczynie w 2007 r.
  • Mistrzostwa Europy w Amsterdamie w 2016 r.,
  • Mistrzostwa Europy w Paryżu w 2011 r.,
  • Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kownie w 2009 r.

Jako jedyny w Polsce zdobył medal mistrzostw świata z katarskiej Dohy na dystansie 1500 m.

Spotkanie odbędzie się wyłącznie online – na kanale YouTube PKO Banku Polskiego udostępniony zostanie live streaming.