Spotkajmy się w Rotundzie: PKO Bank Polski Ekstraklasa a młodzi Polacy

W najbliższy czwartek, 19 listopada, zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej na wydarzenie online w ramach cyklu „Spotkajmy się w Rotundzie”. Jego bohaterem będzie Czesław Michniewicz, trener Legii Warszawa, któremu szereg pytań zada Roman Kołtoń.
około min czytania
 

Czy zastanawialiście się kiedyś:

  • Jak i kiedy wprowadzać młodzieżowców do gry w pierwszej ,,jedenastce”?
  • Jak przepis o obowiązkowym młodzieżowcu na boisku od 1. do 90. minuty (od sezonu 2019/2020) wpływa na pracę szkoleniowca PKO Bank Polski Ekstraklasy i w jaki sposób (rozszerzony w Pucharze Polski w sezonie 2020/2021 na dwóch obowiązkowych młodzieżowców) stymuluje futbolu klubowy?
  • Kiedy młody, zdolny, zawodowy polski piłkarz powinien wyjeżdżać za granicę? Iść drogą Łukasza Bejgera do Manchesteru United (poszedł do „Czerwonych Diabłów” z akademii Lecha jako 16-latek), czy Radka Majeckiego, a więc już po grze w Ekstraklasie – do Monaco?

Na te i inne pytania odpowie trener Legii Warszawa – Czesław Michniewicz. Wywiad poprowadzi Roman Kołtoń.

Czesław Michniewicz – trener Legii Warszawa od 21 września 2020 r., szkoleniowiec podpisał z Mistrzami Polski 2-letni kontrakt. W trakcie bogatej, trwającej 19 lat kariery szkoleniowej zdobył: mistrzostwo Polski, Puchar Polski i dwukrotnie Superpuchar Polski. Łącznie, prowadził dziewięć klubów na poziomie Ekstraklasy w ponad 300 meczach. Największym sukcesem w karierze szkoleniowca jest mistrzostwo kraju z Zagłębiem Lubin zdobyte w 2007 roku. Były trener reprezentacji Polski U21, z którą awansował na Mistrzostwa Europy UEFA jako pierwszy selekcjoner od 23 lat.

Roman Kołtoń – znany dziennikarz sportowy, komentator i youtuber. Od 2018 r. prowadzi kanał na Youtubie ,,Prawda Futbolu”. Autor m.in. książki ,,ZIBI czyli Boniek”. Komentator podczas wielu meczów reprezentacji Polski, Ligi Mistrzów oraz podczas transmitowanych przez Polsat imprez piłkarskich (m.in. mundialu w 2002 i 2006 roku oraz EURO w 2008 i 2016 r.). Przez wiele lat dziennikarz piłkarski ,,Przeglądu Sportowego”, teraz Jego teksty można przeczytać m.in. w tygodniku ,,Piłka nożna”.

Wydarzenie będzie dostępne od godziny 18.00, 19 listopada, wyłącznie online na kanale YouTube PKO Banku Polskiego.