Aktywność bez granic i mnóstwo radości. Finał akcji „Bieg bez limitu”

Choć na czas pandemii zawieszono tradycyjne zawody biegowe, to wielu z nas pamięta o sportowej aktywności. W ostatni weekend maja Polacy wzięli udział w akcji „Bieg bez limitu”. Biegali w słońcu, nad morzem, w parkach i lasach, jeździli na rowerze z elementami akrobacji albo w zimowej scenerii zdobywali szczyty Tatr.
około min czytania

Bieg bez limitu odbył się w dniach 29-31 maja. Impreza była wirtualna i miała miejsce… wszędzie. Nie było żadnych ograniczeń – limitu osób, kilometrów czy rodzaju aktywności. Udział w wydarzeniu był bezpłatny, ale istniała możliwość dokupienia pakietu treningowego – część sumy ze sprzedaży zostanie przekazana na cel charytatywny.

Inicjatywa nawiązywała do Warszawskiej Triady Biegowej i do Biegu Konstytucji 3 Maja, który w tym roku nie mógł się odbyć. Za jej sukcesem wydarzenia stanęli jego uczestnicy – uśmiechnięci, kreatywni i głodni wrażeń sportowych.

Liczył się nie wynik, a dobra zabawa

Tym razem nie miały znaczenia tempo i rywalizacja, lecz dobra zabawa – podkreślił Karol Adamaszek ze Stołecznego Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”, współorganizatora wydarzenia. – I, jak się okazuje, to najbardziej spodobało się zawodnikom. Naszą inicjatywę potraktowali jako okazję do aktywności z najbliższymi, ze znajomymi z grupy biegowej czy jako motywacyjny „kopniak” do wyjścia z domu – dodał.

Dobra zabawa i profesjonalne przygotowanie

„Bieg bez limitu” był w całości prowadzony wirtualnie – rejestracja odbywała się wyłącznie online i niosła ze sobą wirtualny pakiet startowy: dostęp do platformy Fit Adept TV, gdzie można było profesjonalnie przygotować się do biegu.

Na wydarzeniu „Aktywnej Warszawy” na Facebooku w ostatni weekend maja opublikowano mnóstwo relacji z weekendowych aktywności – w Polsce i poza jej granicami. Autorzy dwudziestu najbardziej atrakcyjnych i oryginalnych relacji zostali nagrodzeni zestawami gadżetów ufundowanymi przez „Aktywną Warszawę” i PKO Bank Polski.

„Bieg bez limitu” został zorganizowany przez Miasto Stołecznego Warszawa, Stołeczne Centrum Sportu „Aktywna Warszawa” oraz największą w Polsce sieć trenerów personalnych FitAdept, przy wsparciu PKO Banku Polskiego, sponsora strategicznego Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”.

Marek Wiśniewski