Kibice wracają na trybuny stadionów PKO Bank Polski Ekstraklasy!

Na tę informację kibice klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy czekali ponad pół roku. Od 15 maja mecze znów będą rozgrywane z udziałem publiczności. Oznacza to, że podczas ostatniej kolejki, zaplanowanej na niedzielę 16 maja, drużyny ligowe mogą liczyć na doping swoich fanów. Kibice Legii Warszawa na stadionie przy Łazienkowskiej będą mogli świętować z drużyną zdobycie (niemal już pewnego) tytułu mistrza Polski.
około min czytania

Podczas konferencji prasowej 28 kwietnia premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawili najnowsze informacje dotyczące luzowania obostrzeń pandemicznych w Polsce. Wśród nich znalazły się konkretne decyzje dotyczące sportu oraz powrotu kibiców na stadiony.

Ostatnie dni pokazały, że idziemy w lepszym kierunku i trzecia fala z wysokim prawdopodobieństwem się przełamała. Od tego, jaka będzie dynamika epidemiczna, uzależniamy harmonogram działań – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który przedstawił stopniowy plan odmrażania gospodarki do 29 maja. 

Całkowite zamknięcie stadionów i hal w Polsce obowiązywało od 17 października 2020 r. Po ponad półrocznej przerwie czas, by kibice znów mogli emocjonować się wydarzeniami sportowymi, oglądając je bezpośrednio z trybun. 

Kibice wracają na 30. kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasy

Jedną z podjętych decyzji jest otwarcie stadionów dla kibiców od 15 maja. Oznacza to, że będą mogli wejść na trybuny podczas meczów ostatniej kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, która jest zaplanowana na 16 maja.

Stanowi to dużą niespodziankę, bo jeszcze we wtorek przedstawiciele klubów Ekstraklasy spodziewali się, że powrót kibiców na trybuny realny będzie najwcześniej od nowego sezonu. Długie rozmowy premiera z Ministerstwem Zdrowia oraz Radą Medyczną zaowocowały jednak inną decyzją.

Zobacz Tweet