Premierowa edycja PKO Korony Śląskich Półmaratonów!

W 2020 roku wśród wyjątkowych wydarzeń biegowych zagości nowy cykl – PKO Korona Śląskich Półmaratonów, na którą składać się będzie aż sześć biegów. PKO Bank Polski uczestniczył w powstawaniu tego projektu, a teraz został sponsorem tytularnym tego wydarzenia.
około min czytania

 PKO Korona Śląskich Półmaratonów to sześć niezwykłych biegów: 21. PKO Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego, PKO Półmaraton Katowicki, 11. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy, 2. PKO Piekarski Półmaraton, 12. PKO Bytomski Półmaraton oraz 7. PKO Półmaraton Gliwicki. Każdy z nich odbędzie się na dystansie 21,0975 kilometrów.

- Cieszymy się z powstania PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Szykują się wielkie sportowe emocje, w trakcie których na pewno padnie nie jeden rekord. Tradycyjnie biegom towarzyszyć będzie akcja charytatywna „biegnę dla…”. Zapraszamy już wszystkich na pierwszy bieg cyklu – 21. PKO Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego – mówił Jacek Piechota, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Katowicach.

Z wielką radością przyjąłem informację o nowym projekcie biegowym – PKO Koronie Półmaratonów Śląskich. Tym bardziej, że mamy długą tradycję sponsorowania przez nasz Bank największych imprez biegowych w regionie. Co prawda w niektórych biegach brałem już wcześniej udział, jednak fakt, że teraz każdy z nich będzie częścią większej całości, z pewnością stanowi dodatkową motywację – mówi Krzysztof Marczak z sekcji biegowej PKO Banku Polskiego w Katowicach.

Pierwszą imprezą PKO Korony Śląskich będzie 21. PKO Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego, który odbędzie się 29 marca 2020 roku.

Wszystkie biegi PKO Korony Śląskich Półmaratonów:

  • PKO Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego” (29.03.2020),
  • PKO Półmaraton Katowicki (09.05.2020),
  • PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy (27.06.2020),
  • PKO Piekarski Półmaraton (18.07.2020),
  • PKO Bytomski Półmaraton (19.09.2020),
  • PKO Półmaraton Gliwicki (24.10.2020).

PKO Biegajmy razem

PKO Bank Polski od 2013 roku prowadzi program PKO Biegajmy razem mający na celu promocję aktywnego i zdrowego trybu życia. W ramach niego Bank sponsoruje najważniejsze wydarzenia biegowe w Polsce. W 2018 roku było ich aż 34. Bank zaangażowany jest również w pomoc charytatywną, którą realizuje na każdym sponsorowanym przez siebie biegu poprzez akcję charytatywne "biegnę dla...".

Program PKO Biegajmy Razem skierowany jest do wszystkich biegaczy. Początkujący biegacz może pokonać mniejsze dystanse, np. 1953 metry czy 10 kilometrów, a bardziej wprawieni mogą przebiec półmaratony i maratony. Każdy może wziąć udział w cyklu treningów „Biegam Bo Lubię” organizowanych na stadionach w całym kraju.

Ambasadorami programu „PKO Biegajmy razem” są Paweł Januszewski, mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki, lekkoatleta specjalizujący się w dziesięcioboju, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – Sebastian Chmara oraz aktorka Karolina Gorczyca.

„biegnę dla…”

Wszystkim biegom PKO Korony Śląskich Półmaratonów towarzyszyć będzie akcja charytatywna „biegnę dla…”. Każdy może pomóc. Wystarczy przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla…” i ukończyć bieg. Dzięki zaangażowaniu zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na leczenie beneficjentów.

Akcje charytatywne „biegnę dla…” organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego już od 6 lat. W tym czasie odbyło się blisko 400 takich akcji, w których wzięło udział ponad 170 tys. osób. Do tej pory Fundacja wsparła już prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł. Tylko w tym roku zorganizowano 45 akcji, dzięki którym 50 osób otrzymało wsparcie o łącznej wartości 534 tys. zł.

Michał Wiśniewski