Radości z biegania i nowych życiówek – tego życzymy w 2020 roku!

W nadchodzącym roku 2020 życzymy Wam konsekwencji w realizowaniu planów treningowych, chęci do podejmowania kolejnych wyzwań, udanych debiutów na nowych dystansach, bicia rekordów życiowych, a przede wszystkim nieustającej radości z każdego dnia, w którym zakładacie biegowe buty i ruszacie w trasę.
około min czytania

Medale i puchary stanowią tylko część tego sportu. Trenowanie jest pasją i najważniejsze, żeby dawało jak najwięcej satysfakcji. Tego życzymy Wam przed rozpoczęciem sezonu biegowego 2020.

Zawodnikom, którzy w tym roku odnosili sukcesy w zawodach, sportowcom, którzy przesunęli własne granice i ustanowili nowe życiówki oraz wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i zmierzyli się z własnymi słabościami – serdecznie gratulujemy, a jednocześnie życzymy wytrwałości w dalszym rozwoju. Niech 2020 rok będzie jeszcze lepszy niż miniony!

O czym warto pamiętać?

  • Dobry plan treningowy i systematyczność

Stosujmy zasadę „krok po kroku”. Chcąc debiutować w maratonie, przygotujmy plan treningowy i biegajmy 3-4 razy w tygodniu, stopniowo zwiększając dystans. Kluczem do sukcesu jest systematyczność. Jeżeli ją zachowamy, to z tygodnia na tydzień będziemy coraz lepiej przygotowani do zwiększania prędkości biegu na określonym tętnie.

  • Właściwe odżywianie i regeneracja

 Chcąc odnosić sukcesy, spożywajmy posiłki regularnie i w umiarkowanej ilości, zrezygnujmy z fast-foodów oraz słodyczy, ograniczmy alkohol, unikajmy ciężkostrawnych potraw i napojów gazowanych oraz nie jedzmy przed snem.

  • Badania lekarskie

 Niezależnie od dystansów, na jakie chcemy się porwać, każdy z nas powinien wybrać się do lekarza rodzinnego i przejść elektrokardiografię spoczynkową (badanie EKG), które jest podstawowym badaniem oceniającym pracę serca.

Marek Wiśniewski