Wystartował sezon kolarski PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk

Najliczniej obsadzana cykliczna szosowa impreza kolarska dla amatorów rozpoczęła się 5 lipca w Szklarskiej Porębie. Wymagająca trasa, przewyższenia przekraczające 1000 m, słońce i wiatr nie przeszkodziły zawodnikom z Drużyny PKO w osiągnięciu bardzo dobrych wyników. W klasyfikacji zespołowej nasza drużyna zajęła 12. miejsce na dystansie FUN (53 km) i 15. pozycję na trasie PRO (71 km).
około min czytania

Drużynę PKO reprezentowali m.in.: Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, który zajął 27. miejsce w kategorii wiekowej M40 na dystansie PRO; Tomasz Mańko, członek Zarządu PKO Ubezpieczenia z 22. pozycją w kategorii wiekowej M45 na dystansie FUN; Grzegorz Oszast, dyrektor Pionu Sprzedaży Detalicznej (21. lokata w kategorii M50 na dystansie FUN); Paweł Grzybek, kierownik Zespołu w Oddziale 1 w Jeleniej Górze (10. miejsce w kategorii M45 na dystansie FUN); Michał Kwiatkowski, menedżer Zespołu w Departamencie Podatków (32. pozycja w kategorii M30 na dystansie PRO) i Robert Sokół, starszy analityk w Biurze Wsparcia Biznesu we Wrocławiu (12. lokata w kategorii M45 na dystansie PRO).

Jestem naprawdę zadowolony ze swojego wyniku, tym bardziej, że trasa była wymagająca, wiał silny wiatr, a mnie przydarzyła się przygoda, która opóźniła dotarcie do mety. Kolega, który jechał przede mną, wypadł z zakrętu i od razu podjąłem decyzję, żeby mu pomóc. Zasada fair play i bezpieczeństwo są dla mnie najważniejsze – mówi Robert Sokół starszy analityk w Biurze Wsparcia Biznesu PKO Banku Polskiego we Wrocławiu. – Uważam, że wyniki całej naszej drużyny zasługują na oklaski, ponieważ poziom zawodników w Szklarskiej Porębie był bardzo wysoki – dodaje.

Wyniki Drużyny PKO:

DYSTANS FUN (53 km)
M30 Norbert Krawczyk – 1:30:33
M45 Paweł Grzybek – 1:50:31
M45 Tomasz Mańko – 1:59:02 
M50 Grzegorz Oszast – 2:15:59

DYSTANS PRO (71 km)
M40 Mariusz Ciborek – 1:58:39
M40 Adam Marciniak – 2:11:42
M45 Robert Sokół – 2:13:24
M55 Sławomir Krawczyk – 2:20:36

W kategorii wiekowej M40 na podium znalazł się Mariusz Ciborek z Drużyny PKO, który zajął 3. miejsce na dystansie 71 km. Gratulujemy!

PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk rozgrywany jest w kilku miejscowościach na Dolnym Śląsku – od Szklarskiej Poręby przez Sobótkę do Miękini. Pierwsza edycja wyścigów odbyła się w Szklarskiej Porębie. Kolarze rywalizowali na dystansach FUN i PRO.

Sponsorem tytularnym 10. cyklu wyścigów jest PKO Ubezpieczenia, a sponsorem wspierającym PKO Leasing.

Kolejny wyścig z cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, Ślężański Mnich, odbędzie się już w sobotę 11 lipca w Sobótce. W trakcie imprezy będzie można dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach: mieszkaniowym, na życie czy onkologicznym dostępnych w ofercie Banku. Chętne osoby będą mogły „wykręcić” soki na stacjonarnym Bike Blender.

Więcej informacji na stronach:
http://viadolnyslask.pl/
https://www.facebook.com/ViaDolnySlask/

Joanna Kornaga
Ekspert w PKO Banku Polskim