Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego liderem obrotów grudnia na GPW

8,17 proc. udziału w rynku i wartość transakcji akcjami na poziomie 2,25 mld zł. Ten wynik uplasował Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego na pozycji lidera w zakresie grudniowego obrotu akcjami na GPW. Między innymi dzięki udanej ostatniej fazie roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zdobyło także miejsce na podium w klasyfikacji najaktywniejszych pośredników na rynku akcji w całym 2019 r. Zespół analityków Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego zajął z kolei pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych zespołów analitycznych opublikowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.
około min czytania

Powrót Biura Maklerskiego na pozycję lidera w miesięcznym zestawianiu najaktywniejszych brokerów GPW to sukces wszystkich pracowników Biura, którzy skutecznie walczyli o rynek. Cieszę się, że BM PKO Banku Polskiego systematycznie zwiększając udziały we wszystkich segmentach działalności buduje solidne podstawy do tego, by być brokerem pierwszego wyboru dla inwestorów na naszym rynku. Bardzo dziękuje naszym klientom za okazane zaufanie – podkreśla Grzegorz Zawada, dyrektor Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

W ostatnich latach BM PKO Banku Polskiego umocniło pozycję rynkową we wszystkich obszarach działalności. Oprócz szerokiej oferty proponuje klientom największą sieć sprzedaży usług maklerskich w Polsce.

W 2019 r. Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego otrzymało najważniejszą nagrodę GPW – Brokera Roku 2018, oraz zwyciężyło w jubileuszowym konkursie „Byki i Niedźwiedzie” organizowanym przez „Gazetę Giełdy Parkiet”, zdobywając tytuł Najlepszego Biura Maklerskiego. Ponadto, w ubiegłorocznym Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów po raz kolejny uzyskało najwyższe noty we wszystkich dziewięciu kategoriach, które oceniali w ankietach inwestorzy indywidualni.

Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego dysponuje najlepszym zespołem analitycznym. Zespół analityków Biura Maklerskiego PKO trzeci rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych zespołów analitycznych opublikowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.

Analitycy Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego są również liderami w czterech kategoriach rankingu, a Piotr Łopaciuk zdobył tytuł najlepszego analityka na polskim rynku kapitałowym. Piotr Łopaciuk, poza zwycięstwem w generalnym rankingu, uplasował się także na pierwszej pozycji w kategorii przemysł. Małgorzata Żelazko zwyciężyła z kolei w kategorii telekomunikacja/media, Piotr Zybała w kategorii przemysł, a Adrian Skłodowski w kategorii handel i dystrybucja.

Więcej informacji na temat oferty Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego jest dostępnych na stronie www.bm.pkobp.pl oraz w Punkach Obsługi Klienta.

Szymon Pinderak
kierownik zespołu w PKO Banku Polskim