Kierunek – wakacje. Gdzie wybrać się na urlop?

Planujesz wakacje w Polsce? Szukasz niebanalnego, pełnego uroku miejsca na spędzenie kilku czy kilkunastu dni? A może zależy Ci na licznych atrakcjach? Zobacz, gdzie warto.
około min czytania

Zaproponowanie miejsca w Polsce idealnego na letni wypoczynek nie jest proste. Z jednej strony w grę wchodzą bowiem konkretne miejscowości, a nawet hotele, a z drugiej całe regiony, które warto zwiedzić, ruszając z jednej bazy lub zmieniając miejsca noclegowe co kilka dni. Jedni wolą ciszę i spokój, inni stawiają na aktywny wypoczynek albo atrakcje dla dzieci.

Prezentujemy zestawienie 10 miejsc, gdzie warto wybrać się na wakacyjny urlop. Listę przygotowali pracownicy PKO Banku Polskiego.

Kaszuby (Szymon Liban, Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Sierakowicach) Mie sã tu widzy na Kaszebach! Jeziora z przystaniami żeglarskimi, idealne do łowienia ryb. Plaże dla miłośników kąpieli wodnych i słonecznych. Lasy pełne spokoju, gdzie znajdzie swoje miejsce grzybiarz, spacerowicz i rowerzysta. Dla miłośników kultury wspaniały folklor. Zasmakuj w miejscowych specjałach oraz słynnej truskawce kaszubskiej. Do uzdrzeni w Kamienicy Królewskiej!

Kaszuby1.jpg

Chłapowo (Agnieszka Klaczko, Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Brzegu Dolnym)
Ciepło i słonecznie
Hel blisko – ścieżka rowerowa godna polecenia
Ładna pogoda w lecie
Atmosfera
Przyjaźnie nastawieni ludzie
Oceanpark i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych
Władysławowo po sąsiedzku
Oczywiście gorąco polecam

Chłapowo1.jpg

Karwik (Agata Szary, Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Piszu) Jest taki dom między jeziorem Seksty a jeziorem Roś, całkiem blisko bezczelnie rozlanych Śniardw. I to wystarczy… Przyroda sama reguluje ważne kwestie i trochę narzuca gościom jak żyć – telefon wciąż szuka zasięgu, za budzik robi kogut sąsiada, śniadanie je się równo z głodem, jagódki i malinki, grzybki marynowane, pieczone rybki. Miejsce przepiękne, przesympatyczni właściciele czekają na dobre dusze, które lubią rozmowy do rana – KARWIK 122.

Karwik1.jpg

Koniaków (Anna Czepczor, Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Wiśle) Mała miejscowość położona w zacisznym zakątku na skraju Polski. Opowieściami najstarszych górali, wciąga nas w swoją bogatą kulturę. Przyciąga kolorami góralskich strojów, wstążkami przeplatanymi kwiatami i góralską muzyką. Zachwyca zapachem świeżych wypieków, smakiem oscypków. Przyozdabia nas koronką koniakowską oraz pokazuje czyste piękno, które skrywa matka natura.

Koniaków1.jpg

Podlasie (Marzena Bielenica, Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Sokółce)
Na Podlasie zapraszamy,
tu wakacje powitamy.
Nasze lasy i jeziora
przyszła wreszcie poznać pora.
Lubisz kulinarne smaki
u nas same zjesz przysmaki
Lubisz sporty ekstremalne,
u nas bagna tropikalne
Lubisz ciszę i naturę,
u nas znajdziesz całą furę.
Spotkasz żubra i sarenkę,
w lesie znajdziesz też sosenkę.
I widoki piękne mamy,
więc gorąco zapraszamy!
I na wszystkich tu czekamy!

Podlasie1.jpg

Uherce Mineralne (Marco Szczepanik, Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Miastku) Oto kilka najważniejszych powodów: świetna lokalizacja u podnóża gór Bieszczadów, Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe, Chatka Wariatka, Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła oraz Wodospad na rzece Olszanka. Z Uherzec jest rzut beretem nad Jezioro Solińskie oraz w piękne Bieszczady, gdzie przyjeżdża się raz – później się już tylko wraca. Niektórzy już tam zostają na zawsze…

Uherce Mineralne1.jpg

Polanica Zdrój (Anna Solnicka, Departament Rachunkowości i Sprawozdawczości PKO Banku Polskiego) Polanica Zdrój to uzdrowisko Kotlinie Kłodzkiej dla:

  • leniuchów: przepiękna okolica, pijalnie wód leczniczych, zabiegi;
  • odkrywców: Park Narodowy Gór Stołowych, Błędne Skały, Jaskinia Niedźwiedzia, Wodospad Wilczki;
  • żądnych przygód: Kaplica czaszek, Kopalnia złota, Zamki, Twierdze, trasy podziemne;
  • potrzebujących adrenaliny – rafting Sudety w Bardzie.

Odpoczniesz od koronawirusa, zgiełku miasta i pracy.

Polanica Zdrój1.jpg

Hel (Andrzej Kaczkowski, Oddział 20 PKO Banku Polskiego w Poznaniu) HEL, to klimat, HEL to przygoda, HEL to wypoczynek, HEL to historia HEL to port, HEL to ryby, HEL to zatoka, HEL to foki, HEL to roślinność HEL to przyjaźń, HEL to miłość. Do zobaczenia w HELU:)

Hel1.jpg

Chata z gliny w Bieszczadach (Patrycja Klimas, Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Jaworze) Miejsce, które oczaruje Cię swoim klimatem? „Chata z gliny” w Bieszczadach. Ekologiczne gospodarstwo, w którym podstawowym budulcem domu jest glina, a widoki, które ujrzysz po przebudzeniu, przeniosą Cię w zupełnie inny, magiczny świat. Z racji użytego materiału posiada niesamowite właściwości zdrowotne. W domu z gliny panuje specyficzny mikroklimat. Regeneracja i rekreacja – polecam całym sercem.

Chata z gliny1.jpg

Kotlina Kłodzka (Beata Rynkiewicz-Turska, Departament Planowania i Kontrolingu PKO Banku Polskiego) Podziwiaj widoki w Górach Stołowych lub pobłądź w szczelinach Błędnych Skał. Zrób sobie papier w Muzeum w Dusznikach Zdroju. Przed upałem schroń się w Twierdzy Kłodzkiej, w kopalni złota w Złotym Stoku, czy górskiej twierdzy w Srebrnej Górze. Krew w żyłach zmrozi też kaplica czaszek w Czermnej lub zjazd tyrolką w parku linowym w kamieniołomie Złotego Stoku.

Kotlina Kłodzka1.jpg

Joanna Kornaga
Departament Komunikacji Korporacyjnej