Niepełnosprawne dzieci otrzymały pomoc

Podopieczni poznańskiego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Siostry Serafitki nie zostali pozostawieni bez wsparcia w czasie pandemii koronawirusa. Udzielili im go pracownicy Oddziału 2 PKO Banku Polskiego w Poznaniu.
około min czytania

W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży przy ul. św. Rocha 13 w Poznaniu mieszka sześćdziesięcioro dzieci (starszych i młodszych) ze znaczną lub głęboką niepełnosprawnością. Z uwagi na stan zdrowia, znajdują się one w grupie wysokiego zagrożenia zakażeniem koronawirusem. Mimo wielu starań i wspaniałego zaplecza bytowego dzieci, o które dbają Siostry Serafitki, w DPS-ie zaczęło brakować fartuchów i rękawiczek jednorazowych oraz środków do dezynfekcji.

Z pomocą przyszła Fundacja PKO Banku Polskiego i ROD w Poznaniu, które już wcześniej wspierały Siostry Serafitki w ich działaniach. Fundacja przyznała Domowi Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży m.in. 1000 rękawiczek i 50 koszulek, a pracownicy poznańskiego Oddziału 2 zaangażowali się w zbiórkę środków higienicznych, ochronnych, słodyczy i artykułów papierniczych.

W tych wymagających czasach epidemii wzajemna solidarność, empatia i chęć niesienia pomocy są nieocenione. Tym razem również jako zespół, potrafiliśmy wspólnie zrobić naprawdę coś wspaniałego, aktywnie włączając się tak licznie do szczytnej akcji pomocy dla Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu prowadzonego przez Siostry Serafitki. Odpowiedź na apel przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – stwierdziła Iwona Muszyńska, dyrektor Oddziału 2 PKO Banku Polskiego w Poznaniu, która serdecznie podziękowała pracownikom za wrażliwość, niesamowite zaangażowanie i moc pozytywnej energii.

PKO Bank Polski pomaga Polakom

  • PKO Bank Polski od pierwszych dni walki z epidemią wspiera Polaków i włącza się w działania zapobiegające jej rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Całościowa suma wsparcia przekroczyła 20 mln zł i objęła m.in. zakupy na potrzeby szpitali różnego rodzaju sprzętu niezbędnego w czasie walki z koronawirusem, zakup maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych, zbiórkę na zakup testów wykrywających obecność wirusa SARS CoV 2, przekazanie ponad 130 aut osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego i szpitali.

Michał Potulicki