PKO Bank Polski wśród najlepszych pracodawców

PKO Bank Polski otrzymał prestiżowy tytuł Top Employer Polska 2020. Certyfikat ten jest wynikiem niezależnego badania Top Employers Institute, przeprowadzonego w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi wśród polskich pracodawców.
około min czytania

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. Ubiegły rok zakończył z najwyższą kapitalizacją wśród krajowych spółek notowanych na GPW w Warszawie, a transformacja cyfrowa, jaką przechodzi, przyczyniła się do przyznania mu przez międzynarodowych ekspertów tytułu Bank of the Year 2019 w Polsce. Sukcesy i pozycja Banku nie byłyby możliwe bez zaangażowania pracowników, ich pasji oraz gotowości do ciągłego rozwoju.

pko-14.jpg

PKO Bank Polski został wyróżniony nagrodą Top Employer, potwierdzając pozycję jednego z najlepszych pracodawców w kraju.

Joanna Czarnecka_zdjecie_nowe.jpg– Certyfikat Top Employer jest dowodem na to, że PKO Bank Polski oferuje warunki pracy na miarę najlepszych pracodawców na rynku. To wyróżnienie wręczane firmom, które proponują swoim pracownikom nowoczesne rozwiązania, sprzyjające ciągłemu rozwojowi i budowaniu zaangażowania. Na drodze naszej transformacji wsłuchujemy się w głosy naszych ludzi, tak by jak najpełniej wspierać ich w bankowej zmianie kulturowej. Bardzo się cieszę, że tworzone wspólnie rozwiązania spotkały się z uznaniem Instytutu – mówi Joanna Czarnecka, dyrektor Pionu Zarządzania Personelem w PKO Banku Polskim.

Top Employers Institute wyróżnia najlepszych pracodawców, dokonując ich oceny i certyfikacji w zakresie strategii, polityki personalnej, monitorowania jej efektów i działań na rzecz rozwoju pracowników. Podczas badania prowadzonego przez niezależnych ekspertów w szczególności analizowane są: strategia rozwoju talentów, planowanie zasobów ludzkich, wdrażanie nowych pracowników (on-boarding), szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwijanie umiejętności przywódczych, rozwój kariery i planowanie sukcesji, wynagrodzenia i świadczenia oraz kultura organizacji.

– Jak wynika z naszego badania, PKO Bank Polski zapewnia bardzo dobre warunki pracy, stawiając swoich ludzi oraz ich rozwój na pierwszym miejscu. To właśnie takie firmy otrzymują certyfikat Top Employer i to one są organizacjami pierwszego wyboru dla osób szukających pracy. Gratuluję i życzę Bankowi utrzymania takiego poziomu – mówi David Plink, prezes Top Employers Institute.

#LubięTuPracować

Bank zapewnia nie tylko możliwości rozwoju kariery zawodowej oraz szeroki katalog szkoleń, ale też atrakcyjne wynagrodzenie i unikalny system premiowy. Dodatkowo gwarantuje pracownikom rozbudowany system świadczeń pozapłacowych. Są wśród nich:

  • prywatna opieka medyczna,
  • ubezpieczenie grupowe,
  • zniżki pracownicze,
  • produkty bankowe na atrakcyjnych warunkach,
  • możliwość korzystania z platformy MyBenefit, w ramach której każdy pracownik samodzielnie dysponuje przyznanymi mu środkami z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • Pracowniczy Program Emerytalny.

wykres_employment kopia.png

Bank umożliwia też spełnianie się w pozazawodowych pasjach. W ramach programu „PKO po godzinach”, wspiera inicjatywy sportowe, kulturalne, rekreacyjne, a jednocześnie promuje działania charytatywne. Każdy może zaangażować się w wolontariaty, np. poprzez pomoc dzieciom z domów dziecka. Fani sportu mogą natomiast liczyć na udział w imprezach biegowych sponsorowanych przez Bank całej Polsce czy grając w bankowej reprezentacji piłki nożnej. 

 

 

#ZajmijStanowisko

Bank stawia przede wszystkim na ludzi, dlatego szuka najbardziej utalentowanych na rynku kandydatów. Zachęca ich do aktywnego aplikowania na wymarzone stanowiska, promując hasztag #ZajmijStanowisko.

Od lat uczestniczy w największych targach pracy w całym kraju. Korzysta także z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak chatbot, czyli bot rekrutacyjny bazujący na sztucznej inteligencji, który przeprowadza z kandydatem rozmowę, a jej wynikiem jest wirtualne CV i profil zawodowy. Osoby, które wolą aplikować w tradycyjny sposób, Bank zaprasza do korzystania z nowej zakładki na stronie Banku, która pozwala w wygodny sposób znaleźć aktualne oferty pracy o wybranej specjalizacji, we wskazanej lokalizacji. Studentów i absolwentów zachęca do uczestnictwa w programie Staż na Dzień Dobry.

Joanna Kornaga
ekspert w PKO Banku Polskim