PKO Bank Polski z prestiżowym tytułem Top Employer 2022

PKO Bank Polski najlepszy z najlepszych. Każdego dnia tworzy środowisko pracy w oparciu o otwartą i angażującą kulturę. Stawia na rozwój, integrację i dbałość o wellbeing. Wzbogaca świat wartości i etyki oraz buduje lepszą przyszłość. Taki jest PKO Bank Polski i za to został po raz kolejny nagrodzony prestiżowym tytułem Top Employer. Certyfikat Top Employers Institute – światowego autorytetu w zakresie badania warunków pracy - potwierdza pozycję banku jako jednego z najlepszych pracodawców w kraju.
około min czytania

Badanie określa dbałość pracodawcy o pracowników poprzez tworzenie lepszego środowiska pracy, ale również zaangażowanie pracowników oraz ich gotowość do ciągłego rozwoju.

Z roku na rok coraz lepiej

Certyfikat Top Employer to kolejny dowód na to, że PKO Bank Polski oferuje warunki pracy na miarę najlepszych pracodawców na rynku i stawia pracowników w swojej organizacji na pierwszym miejscu. Wyniki badania pokazują, że wdrażane przez bank rozwiązania w zakresie wsparcia pracowników, benefitów, dbania o zdrowie i ich dobrostan klasyfikują go w czołówce. Ponadto rok do roku poprawia się również ogólny wynik certyfikacji.

Rolą tak dużego pracodawcy jak PKO Bank Polski jest tworzenie środowiska pracy na coraz wyższym poziomie. Dbałość o stały rozwój pracowników naszej organizacji sprawia, że stajemy się poszukiwanym pracodawcą, przyciągając specjalistów z rynku oraz najzdolniejszych absolwentów, którzy mają szansę stać się najlepszymi ekspertami - mówi Wojciech Iwanicki, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Top Employer to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane przez Top Employers Institute na podstawie przeprowadzonych badań. Jest ono dowodem na zaangażowanie banku w tworzenie lepszego środowiska pracy, wdrażanie wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR, a także potwierdza mocną pozycję banku jako jednego z najlepszych pracodawców w kraju.

Instytut wyróżnia najlepszych pracodawców, dokonując ich oceny i certyfikacji w zakresie strategii, polityki personalnej, monitorowania jej efektów i działań na rzecz rozwoju pracowników.

Pomimo trudnego roku, który podobnie jak ubiegły z pewnością wywarł wpływ na organizacje na całym świecie, PKO Bank Polski udowodnił, że w dalszym ciągu priorytetem dla niego jest utrzymanie doskonałych praktyk HR. Stawiając czoła wyzwaniom zmieniającego się świata pracy, pozytywnie wpływa na życie swoich pracowników – mówi David Plink, CEO Instytutu Top Employers.

PKO Bank Polski to ludzie

PKO Bank Polski od wielu lat zapewnia swoim pracownikom nie tylko atrakcyjną drogę zawodową oraz szeroki katalog szkoleń, ale także atrakcyjne wynagrodzenie, rozbudowany system świadczeń pozapłacowych tj. m.in. prywatna opieka medyczna, możliwość korzystania z platformy MyBenefit, zniżki pracownicze czy Pracowniczy Program Emerytalny. Ponadto bank pomaga w realizacji pozazawodowych pasji, wspiera inicjatywy sportowe, kulturalne, rekreacyjne, a jednocześnie promuje działania charytatywne. W okresie pandemii bank podjął liczne inicjatywy, których celem była poprawa jakości życia pracowników, m.in. program wellbeingowy #FokusNaCiebie z bogatą ofertą merytoryczną i różnymi formami aktywności.

Pozycja PKO Banku Polskiego jest nie tylko dowodem dbałości o pracowników, ale również efektem ich zaangażowania oraz gotowości do ciągłego rozwoju. PKO Bank Polski to TOP Employer, ale i Top Team, który codziennie pracuje na wspólny sukces!

Top Employers Institute

  • Jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Został założony ponad 30 lat temu i certyfikował przeszło 1,8 tys. organizacji w 123 krajach. Organizacja certyfikuje pracodawców na podstawie oceny kwestionariusza zawierającego najlepsze praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Kwestionariusz obejmuje 6 domen składających się z 20 tematów, m.in.: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, wellbeing, różnorodność i integracja.