#Pomagamy. Wolontariusze na motocyklach wspierają domy dziecka

Jeżdżą na motocyklach (a nie motorach), mają prawdziwą pasję (a nie fan) i przestrzegają swoich zasad, wśród których ważne miejsca zajmuje pomoc potrzebującym. Tacy są członkowie klubu motocyklowego, pracownicy PKO Banku Polskiego. Tylko w ostatnim czasie pomogli czterem domom dziecka na Podlasiu. Ich działania wspiera Fundacja PKO Banku Polskiego.
Przedstawiciele bankowego Klubu Motocyklowego „Orzeł” przekazują wsparcie dla Domów Dziecka. Na zdj.: Piotr Malesa – dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Maniach; Kamil Daniluk – koordynator POW w Janowie Podlaskim; Jan Karwański – szef bankowego Klubu Motocyklowego, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Lublinie PKO Banku Polskiego; Narcyza Rejment – ekspert w Biurze Zarządzania Marką PKO Banku Polskiego i członek klubu; Renata Czownicka – dyrektor Biura Wsparcia Biznesu ROD Lublin i członek klubu oraz Ewelina Polnicka-Zegan – młodszy specjalista Biura Wsparcia Biznesu ROD Lublin i członek klubu.
około min czytania

Klub Motocyklowy „Orzeł” to jedna z najstarszych sekcji hobbystycznych w PKO Banku Polskim. Tworzą ją ludzie z pasją, zasadami i wartościami, wśród których ważna jest chęć pomocy potrzebującym. I pomagają! Co roku wspierają domy dziecka w organizowanej cyklicznie akcji „Spełniamy marzenia”. We wrześniu i październiku br. pomogli podopiecznym placówek opiekuńczo-wychowawczych w Janowie Podlaskim, Komarnie, Maniach i Szachach.

Wszystkimi zawiaduje Centrum Administracyjne Placówek-Opiekuńczo-Wychowawczych w Maniach. To właśnie tam dotarli bankowi wolontariusze, by przekazać podopiecznym podarki, słodycze oraz zebrane środki – czek o wartości 6 tys. zł. Dodatkowo Fundacja PKO Banku Polskiego, wspierająca działania wolontariuszy na motocyklach, przeznaczyła na wsparcie dla placówek ponad 20 tys. zł.

To ważna dla nas pomoc. Środki przeznaczymy na zakup niezbędnych elementów wyposażenia, gospodarstwa domowego czy sprzętów – od ręczników, przez telewizor, opiekacz, po opony zimowe do auta do przewozu dzieci. Dziękujemy za wsparcie bankowi oraz Fundacji i liczymy na dalszą współpracę. Na co dzień jesteśmy w kontakcie z wolontariuszami bankowymi, wspierają nas i dopingują, mając dobre słowo i nie tylko słowo dla naszych dzieciaków – podkreśla Piotr Malesa, dyrektor Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Maniach.

Bankowi motocykliści z klubu „Orzeł” regularnie pomagają podopiecznym domów dziecka. Co roku organizują rajdy i w miejscu, gdzie docierają, odwiedzają placówki wychowawcze ofiarowując wsparcie. Tylko w ostatnim czasie wsparli dzieci m.in. z prowadzonej przez Siostry Dominikanki Szkoły Polskiej w Żółkwi na Ukrainie, Domu Dziecka w Kłobucku czy Janowa Lubelskiego. Do klubu należą pracownicy PKO Banku Polskiego i spółek Grupy z całego kraju. Wzajemnie się inspirują, aby ich pomoc była coraz bardziej skuteczna.

– Jesteśmy motocyklistami – ludźmi z pasją, co zawsze wiąże się z pewnego rodzaju szlachetnością. Wśród nas są wolontariusze, honorowi krwiodawcy i osoby przywiązane do tradycji. Organizujemy i uczestniczymy w wielu przejazdach okolicznościowych, np. z okazji Narodowego Święta Niepodległości czy mikołajek, kiedy w strojach Mikołajów odwiedzamy domy dziecka, dostarczając wszystkim wielu wrażeń. Przed nami świąteczny sezon i na pewno odwiedzimy podopiecznych wielu placówek – podsumowuje Jan Karwański, szef bankowego klubu motocyklistów, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej w Lublinie.

Ewa Maciejewska
Specjalista w PKO Banku Polskim