Rozwiązanie quizu wiedzy o Wings for Life

W naszym quizie wiedzy o biegu Wings for Life wzięło udział aż 300 osób. Co ważne, każda z nich dobrze odpowiedziała na wszystkie pytania testowe. Gratulujemy wiedzy!
około min czytania

W konkursie oceniane były odpowiedzi na pytania testowe a także ostatnie – opisowe. Polegało na wskazaniu innego niż aktualny, celu charytatywnego biegu Wings for Life, na który mogą być przekazywane opłaty startowe. Konkursowicze przedstawiali wiele propozycji. Wszystkie, z jednej strony wskazują na fakt, że sympatycy biegu są osobami wrażliwymi społecznie, z drugiej zaś, pokazuje, jak wiele jest wokół nas potrzeb.

Wśród wskazywanych celów znalazły się, m.in. badania naukowe wspierające leczenie wielu chorób i ich diagnostykę, leczenie chorób cywilizacyjnych, jak nowotwory, cukrzyca czy otyłość, wsparcie osamotnionych osób starszych, zapewnienie leczenia psychologicznego i psychiatrycznego dzieciom, wsparcie zwierząt a nawet finansowanie wynalezienia leku, który zmieni ludzi na lepszych i bardziej życzliwych. Za wszystkie propozycje dziękujemy! Nagrody otrzymują: aneta.pas@, roxana.dawid@, Zuzaglomb@, biegowyswir@, msialk@, pomócmuchowa@, toni141@, marek.ruda@. Z laureatami skontaktujemy się osobiście.

Dla porządku przypominamy prawidłowe odpowiedzi quizowe. 

  1. W którym roku Adam Małysz zadebiutował na trasie Wings for Life w Poznaniu w roli biegacza i pokonał dystans 19,18 km?
    – W 2014 roku.
  2. Wings for Life to zawody, które od początku mają cel charytatywny. Sto procent opłat startowych zostaje przekazanych na badania nad rdzeniem kręgowym. Ile pieniędzy zebrano łącznie na całym świecie w ciągu ośmiu edycji imprezy?
    – 33,3 mln euro.
  3. Które polskie miasto od początku było gospodarzem zawodów Wings for Life?
    – Poznań.
  4. Który z polityków jest jedyną głową państwa na świecie, który wystartował w zawodach Wings for Life?
    – Prezydent Słowenii Borut Pahor.
  5. W 2021 r. w związku z obostrzeniami pandemicznymi zawody Wings for Life odbyły się wyłącznie w formule wirtualnej – na zasadzie biegu z aplikacją. Które miejsce w klasyfikacji globalnej zajął Polak Dariusz Nożyński, pokonując na trasie w Warszawie 62,2 km?
    – Drugie