Pakiet walutowy – za granicą jak w domu

Zróbmy sobie przerwę od… wszystkiego. Szybki przegląd promocyjnych lotów i już jesteśmy w samolocie do jednej z europejskich stolic. Zwiedzajmy Paryż, ruszajmy na zakupy do Londynu albo wybierzmy się na doskonałą kolację w Rzymie. Z e-Kantorem PKO Banku Polskiego nawet za granicą poczujemy się jak w domu.
około min czytania

Wygoda – to największy atut e-Kantoru. Nie szukamy punktu wymiany, nie przeliczamy kursu i nie martwimy się o prowizję w bankomacie. Trzy problemy z głowy dzięki jednemu walutowemu pakietowi, który tworzą: konto walutowe, karta wielowalutowa i e-Kantor.

Klienci Banku dostrzegają praktyczną stronę i chętnie korzystają z e-Kantoru podczas podróży. Staje się on coraz częściej istotnym elementem zestawu usług towarzyszących podstawowym kontom.

Pakiet walutowy daje wiele korzyści, jeśli chodzi o zakupy za granicą – wyjaśnia Łukasz Koj, doradca w Oddziale 4 PKO Banku Polskiego w Bytomiu. Brak prowizji to najważniejsza z nich. Ponadto mamy jedną kartę płatniczą, a nie wiele kart, co upraszcza życie. Dostępność przez kantor internetowy jest łatwa, szybko możemy dokupić czy sprzedać walutę. Poza tym np. za kawę płacimy kartą 2,5 euro i nie musimy się obawiać, ile dokładnie po przewalutowaniu zniknie z konta – a to daje kontrolę nad finansami za granicą. Spłacanie kredytu walutowego za pośrednictwem pakietu to ogromna oszczędność środków, nawet przy małych kwotach. Widzimy od razu w aplikacji, ile spłacamy, i to klient decyduje, kiedy kupi walutę, żeby było jak najtaniej. Gdy spłacamy kredyt walutowy, omija nas spread, czyli opłata za przewalutowanie.

Od czego właściwie zacząć, gdy decydujemy się na pakiet walutowy?

Najpierw konto walutowe. Otwieramy je w PKO Banku Polskim. Zaletą rachunku jest możliwość ominięcia dodatkowych kosztów przy zagranicznych płatnościach. Jeśli mamy zapłacić 100 euro, tyle zapłacimy i tyle zostanie pobrane z naszego konta.

Drugi element to karta – może być wielowalutowa. Sama automatycznie rozpoznaje, w jakiej walucie płacimy i pobiera środki z odpowiedniego rachunku. Obecnie mamy aż 10 walut obcych do wyboru.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • 0 zł prowizji za wykonane transakcje
  • 0 zł za przelewy w EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF (dewizowe polecenie wypłaty) zlecone za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO oraz aplikacji IKO pod warunkiem wykonania minimum jednej transakcji walutowej w kantorze internetowym

Te dwa elementy świetnie spina e-Kantor. Cyfrowy „sklep” z walutami, gdzie mamy dobry kurs, dostęp online 24h/7 dni w tygodniu przez serwis internetowy iPKO i aplikację mobilną IKO oraz możliwość ustalania kursu, po którym chcemy kupić daną walutę. Dla wygody jest teraz dostępny w wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

Pakiet walutowy przyda się miłośnikom podróży, posiadaczom kredytów walutowych i osób robiących systematycznie zakupy za granicą. W każdej z tych sytuacji oszczędzimy czas i pieniądze.

Aleksandra Pietruczuk