Płać wygodnie faktury i rachunki w iPKO

Kolejna nowa usługa w iPKO. Qlips daje nam możliwość opłacania faktur i rachunków bezpośrednio z serwisu bankowego. Usługa jest wspólną inicjatywą największych banków w Polsce, Związku Banków Polskich oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej. W PKO Banku Polskim możesz z niej korzystać już od dziś!
około min czytania

Qlips to szybki sposób na opłacanie faktur i rachunków w iPKO. Wystarczy wybrać dostawcę oraz kliknąć w wystawione faktury, a formularze przelewów są realizowane automatycznie. Płatności dokonujesz dosłownie jednym kliknięciem. Nie musimy wprowadzać dodatkowych kodów czy haseł. W iPKO znajdziemy przygotowaną płatność za rachunek, którą musimy po prostu tylko zaakceptować.

Qlips umożliwia przesyłanie przez dostawców usług i mediów takich jak np. operatorzy telefonii komórkowej czy zakłady energetyczne, informacji o płatnościach swoich klientów bezpośrednio do skrzynek odbiorczych w ich bankowości internetowej. Dzięki temu, dane takie jak wartość i tytuł zobowiązania oraz numer rachunku odbiorcy są automatycznie uzupełnione w elektronicznym poleceniu przelewu. Takie rozwiązanie pomoże uniknąć błędów i zaoszczędzi czas.

Dlaczego warto!

  • Szybki sposób na płacenie faktur i rachunków za prąd, wodę czy internet.
  1. Nie tracimy czasu na przepisywanie danych do przelewu.
  2. Wszystkie rachunki są w jednym miejscu w serwisie iPKO.
  3. Nie musimy pamiętać o terminach.

Jak włączyć Qlips?

Krok 1: W serwisie iPKO wybierz Płatności > Płatności cykliczne > Moje Rachunki i faktury Qlips, a następnie wyraź odpowiednie zgody oraz zaakceptuj regulamin świadczenia usługi.

Krok 2: Wybierz i włącz dostawcę, od którego chcesz otrzymywać faktury i ustaw sposób płatności: 
– zawsze potwierdzaj – będziesz zatwierdzać każdą płatność, 
– płać automatycznie – nic nie musisz robić – zrealizujemy płatność w terminie z faktury, możesz ustawić górny limit płatności i potwierdzać je, gdy limit będzie przekroczony.

Twoje nadchodzące płatności będą się teraz pojawiały automatycznie w zakładce „Faktury do opłacenia”.

Krok 3: Zacznij opłacać rachunki i faktury.
Wystarczy, że wybierzesz fakturę, klikniesz w ikonkę trzech kropek-> Zapłać i wskażesz konto. Reszta danych uzupełni się automatycznie. Jeżeli korzystasz z opcji Płać automatycznie nic nie musisz robić – bank zrealizuje płatność w terminie z faktury, o ile na koncie znajdować się będą środki wystarczające do dokonania transakcji. W dniu realizacji płatności skontroluj swoje finanse.

Możesz też: odrzucić fakturę, zmienić sposób płatności lub sprawdzić jej szczegóły.

Bartosz Piotrowski