Aranżacja i meble do biura – jak urządzić nowoczesne biuro z Pożyczką na start

Zaprojektowanie i wyposażenie biura nie jest proste. Dobrze o tym pomyśleć już na początku zakładania firmy. Właściwa aranżacja biura to nie tylko wygoda dla pracowników, ale również budowanie naszego wizerunku wśród konkurencji i kontrahentów.
około min czytania

Czas klasycznego open space’u dobiega końca, a otwarta przestrzeń staje się passe. Aby stworzyć ergonomiczne miejsca pracy, które docenią pracownicy, trzeba trochę wyobraźni i być może po mocy eksperta-architekta.

Jak urządzić biuro?

W głównych siedzibach wielkich firm takich jak Google, Microsoft czy Facebook znajdziemy naprawdę wiele ciekawych rozwiązań: biblioteki, pokoje do drzemek i sale do gier. Wszystko przystosowane jest do potrzeb pracujących tam osób.

Co ciekawe, dobre urządzenie biura sprawia, że pracownicy są bardziej zadowoleni – nawet o 30 proc. Choć brzmi to absurdalnie, przekłada się jednak na efektywność pracy, a to bardzo przemawia do pracodawców.

Z pracą w miłym otoczeniu jest jak z lekcjami na świeżym powietrzu – to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność, jak spotkanie ze znajomymi – mówi Andrzej Peszek z biura prawniczego. – Aby stworzyć dobre miejsce do pracy, korzystałem z pomocy fachowców – dizajnerów i architektów. Razem wybraliśmy odpowiednie meble do gabinetu dyrektora, meble do kancelarii, zaprojektowaliśmy „kantynę” i miejsce spotkań z klientami. Tak, aby przez cały dzień czuć się tu komfortowo – przecież czasami spędzamy tu więcej czasu niż w domu.

Meble do biura robią różnicę

Nowoczesne biura zawierają dziś strefy do pracy cichej i relaksu, pomieszczenia do przeprowadzenia „burzy mózgów”, a także restauracje. Wszystkie one bazują na nowoczesnych meblach biurowych, przy czym nie zawsze musi to oznaczać ogromne wydatki. Liczy się bowiem wyobraźnia projektanta, który wykorzystując nawet tanie meble biurowe – czasem nieco przerobione – jest w stanie stworzyć taką aranżację biura, która zapewni odpowiedni klimat, nie odejmując mu przy funkcjonalności.

Jakie powinno być współczesne biuro?

  • Dawać poczucie komfortu i sprzyjać kreatywności.
  • Gwarantować dostęp do światła dziennego oraz zapewniać widok na otoczenie zewnętrzne.
  • Uwzględnić potrzeby organizacyjne firmy.
  • Nawiązywać designem do wizerunku marki.
  • Sprzyjać pracy zespołowej, indywidualnej czy relaksowi dzięki wielofunkcyjności.
  • Być ekonomiczne w utrzymaniu.

Przygotowanie i realizacja projektu, a także samo wynajęcie biura, pociągają za sobą wydatki. Młoda firma musi liczyć każdy grosz, dlatego bez pomocy banku lub inwestora się nie obejdzie. PKO Bank Polski wspiera młodych przedsiębiorców i daje im szansę na rozwój, oferując Pożyczkę na start.

Jakie są jej plusy?

  • Dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą: pozwala sfinansować inwestycje i bieżące wydatki.
  • Bez zabezpieczeń rzeczowych do 50 tys. zł.
  • Nie są wymagane faktury rozliczeniowe – wystarczy realizacja założeń zgodnie z przedłożonym biznesplanem.
  • Dogodna forma spłaty kapitału – raty równe albo malejące.
  • Karencja w spłacie kapitału do 6 miesięcy.
  • Możliwość jednorazowego obniżenia marży o 1 pp.

Aby otrzymać Pożyczkę na Start, należy wypełnić wniosek wraz z biznesplanem. W razie wątpliwości doradca MSP pomoże nam wypełnić dokumenty. Decyzję o przyznaniu kwoty pożyczki otrzymamy do 7 dni od złożenia kompletnego wniosku o pożyczkę. Potem podpisujemy umowę pożyczki i otwieramy jedno z kont dla firm.

Bartosz Piotrowski